Kremlius išsigando Nyderlandų siūlymo: jokių tribunolų Malaizijos „Boeing“ byloje negali būti

88d679a71be5f1da2ad7681dd60abaa9Rusija „iš principo“ nesutinka su idėja pravesti tarptautinį tribunolą byloje dėl praėjusiais metais virš Donecko srities numušto Malaizijos „Boeing“, nes „tyrimas dar tęsiamas, o precedento nėra buvę“, pasakojo Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Genadijus Gatilovas. Tai tik dar sykį įrodo, kad Rusijai tarptautinių ekspertų pateikta, kol kas dar ne galutinė, ataskaitos versija „nepatiko“.

„Nyderlandai pateikė tarpinę ataskaitos versiją – tai dar ne istorijos pabaiga, – įsitikinęs G. Gatilovas. – Jie ir patys pripažįsta, kad galutinai tyrimą pabaigs ir ataskaitą pateiks tik metų pabaigoje.“

Jis pridūrė, kad „visais analogiškais atvejais jokių tribunolų nebuvo“, pateikdamas tą patį pavyzdį su rusų Tu-154, kurį numušė netyčia paleista ukrainiečių raketa. Rusų valdininkas „patogiai pamiršta“ savo šalies agresijos prieš Ukrainą ir ginklų tiekimo faktą.

Primename, kad Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte praėjusį penktadienį pasiūlė suformuoti tarptautinį tribunolą, kuris teistų asmenis, atsakingus dėl Malaizijos keleivinio lėktuvo MH17 numušimo virš Ukrainos praėjusiais metais.

„JT tribunolas būtų geriausias variantas siekiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn kaltuosius dėl MH17 nelaimės, ir geriausia galimybė perduoti juos teismui“, – sakė žurnalistams per savaitinę spaudos konferenciją M. Rutte, kurio tautiečių buvo daugiausia tarp 298 žuvusiųjų.

tv3.lt ir BNS

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą