Lietuva pristatyta tarptautinėse turizmo parodose Helsinkyje ir Utrechte

img_0308

Pirmosios šių metų tarptautinės turizmo parodos, kuriose greta viso pasaulio šalių pristatyta ir Lietuva – tai paroda MATKA 2015 Helsinkyje ir paroda VAKANTIEBEURS 2015 Utrechtre.

Sausio 15-18 d. Lietuvos turizmo potencialas pristatytas Helsinkyje vykusioje didžiausioje kelionių parodoje Šiaurės Europoje MATKA 2015. Daugiau nei 1000 dalyvių iš 80 pasaulio šalių prisistatė turistams. Organizatorių skaičiavimu, šiais metais paroda MATKA pritraukė per 68 tūkst. lankytojų.

„Suomiams, kaip ir kitoms Šiaurės šalims, Lietuva yra labiausiai nuo jų nutolusi ir vis dar nepakankamai žinoma Baltijos valstybė, tačiau šiais metais įsivedėme eurą ir suomiams, kurie vieninteliai iš Šiaurės šalių taip pat turi šią valiutą, tapome dar įdomesni ir patrauklesni. Parodos lankytojai aktyviai domėjosi lankytinais objektais ir turizmo paslaugomis Lietuvoje,“ – sakė Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD)  direktorė Jurgita Kazlauskienė, parodos metu susitikusi ir platesnio bendradarbiavimo galimybes turizmo srityje aptarusi su Suomijos ambasadoriumi Lietuvoje Arūnu Jievaltu.

Pirmoji parodos diena buvo skirta vien turizmo profesionalams, likusios dienos – plačiajai visuomenei. Lietuvos stendą šioje parodoje aplankiusieji turėjo galimybę virtualiai apsilankyti Vilniuje, pasidarydami žaismingą nuotrauką Vilniaus miesto fone. Kiekvieną parodos dieną lankytojai buvo vaišinami obuolių sultimis, lietuvišku sūriu bei lietuviškais saldainiais. Susidomėję kelionėmis Lietuvoje, informacijos apie šalį galėjo rasti suomių bei anglų kalbomis. Jungtiniame Lietuvos stende šalį pristatė VTD, Vilniaus, Kauno, Trakų turizmo centrų atstovai ir kiti turizmo paslaugų teikėjai.

Sausio 14-18 d. Utrechte, tarptautinėje turizmo parodoje VAKANTIEBEURS 2015, Lietuva pristatyta Nyderlandų turistams. Šalies stende su parodos lankytojais bendravo VTD, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų turizmo informacijos centrų, turizmo verslo atstovai.

Paroda VAKANTIEBEURS – viena didžiausių ir gausiausiai lankomų visuose Nyderlanduose. Pristatyti keliones į savo šalį į parodą kasmet atvyksta valstybių iš visų žemynų atstovai. Lietuva Utrechte domėjosi ne tik žmonės, planuojantys savo atostogas, bet ir žiniasklaida. Tiesioginiu interviu iš stendo parodoje Lietuva buvo pristatyta populiarioje rytinėje laidoje per nacionalinę Nyderlandų televiziją WNL.

 

klaipeda.diena.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą