Ministras siūlo baziniame sveikatos draudimo pakete palikti nemokamą akušerės pagalbą

Stethoscope listening to a baby's heart beat

Pirmadienį Olandijos sveikatos apsaugos institutas išplatino pareiškimą, kad baziniame sveikatos draudimo pakete turėtų išlikti nemokama akušerinė pagalba pagimdžiusioms moterims, bet kai kurioms valandų skaičius gali būti sumažintas.

Šiuo metu ką tik pagimdžiusios moterys įprastai gauna 49 valandų akušerinę pagalbą, kuri išdėstoma per 10 dienų po gimdymo, o esant reikalui, šis laikotarpis gali būti pratęstas ir iki 80 valandų.

Instituto atstovų nuomone, ši sistema yra pasenusi ir nebeveiksminga. Pavyzdžiui, jeigu šeima pati lengvai susitvarko su kūdikio gimimu, tuomet akušerės pagalba yra paprasčiausiai bereikalinga prabanga, o tokia pagalba galėtų būti teikiama trumpiau.

2013 m. sveikatos apsaugos ministrė Edith Schippers pateikė pasiūlymų, kaip būtų galima sumažinti išlaidas sveikatos priežiūrai. Yra nemažai siūlančių apskritai atsisakyti akušerinių paslaugų.

Tačiau anot atstovo Michiel Geldof, dėl to, kad vyrai bei vaikų neturintys žmonės nesinaudoja akušerių paslaugomis, nevertėtų šių paslaugų išvis pašalinti iš bazinio sveikatos draudimo paketo.

Jis teigia, kad „toks požiūris gali būti pritaikytas ir visai sveikatos priežiūros sistemai. Draudimo idėja yra ta, kad iš solidarumo, rizika dalijasi visi.“

dutchnews.nl

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą