Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato aukso medalį

Ketvirtadienio vakarą Dohoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionato trumpuoju taku 50 metrų krūtine finale triumfavo Rūta Meilutytė. Lietuvė po atkaklios kovos iškovojo aukso medalį ir mažai atsiliko nuo pasaulio rekordo.

„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr. / Rūta Meilutytė

Lietuvos plaukimo žvaigždė distanciją įveikė per 28,84 sek. ir finišavo pirma. Pagrindinė Lietuvos plaukikės konkurentė jamaikietė Alia Atkinson džiaugėsi sidabro medaliu. Jos laikas – 28,91 sek. Bronzą iškovojusi olandė Moniek Nijhuis nuotolį įveikė per 29,64 sek.

50 m rungties krūtine pusfinalyje R.Meilutytė nuotolį įveikė greičiau – per 28,81 sekundės ir, aplenkusi visas varžoves bei pagerinusi šalies bei planetos čempionatų rekordus, pateko į finalą.

Pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą R.Meilutytė pagerino 0,07 sekundės, o pasaulio čempionatų – 0,63 sekundės. Iki pasaulio rekordo, kuris nuo 2009 metų lapkričio 15 dienos priklauso amerikietei Jessicai Hardy, lietuvei pritrūko vos 0,01 sekundės.