Teismui pareikalavus informacijos šaltinio, panaikintos baudos dėl mokesčių slėpimo

euro

Arnhemo teismas panaikino baudas asmenų grupei, kurios buvo paskirtos už nedeklaruotas santaupas užsienyje, nes mokesčių inspekcija atsisakė nurodyti, iš kur gauta tokia informacija.

Apeliacinis teismas priėmė galimai mokesčius slėpusiems asmenims palankų sprendimą, nes atsisakius atskleisti informacijos šaltinį, šie asmenys neteko galimybės apsiginti. Teisme du mokesčių inspekcijos darbuotojai atsisakė nurodyti savo informacijos šaltinius.

Sprendimą priėmęs teismas praneša, kad šis įvykis smarkai sukrėtė  visą teisingumo sistemą, todėl baudų panaikinimas yra tinkamas atsakas.

Mokesčių inspekcijos atstovai nedelsiant pranešė, kad toks teismo sprendimas bus skundžiamas. Tai reikštų, kad nurodyti informacijos šaltinį  yra svarbiau nei imtis atitinkamų veiksmų dėl vengimo mokėti mokesčius bei įšaldyti banko sąskaitas, – ANP naujienų agentūrai teigė mokesčių inspekcijos atstovas.

Viskas prasidėjo 2009 m., kai jaunesnysis finansų ministras Jan Kees de Jageris iš neatskleidžiamo šaltinio įsigijo sąrašą, kuriame įvardinti beveik 300 asmenų, užsienio bankuose turinčių slaptų sąskaitų. Teigiama, kad dauguma sąskaitų atidarytos Liuksemburge.

Finansų ministerija surenka milijonus eurų baudų už nedeklaruotų banko sąskaitų turėjimą užsienio bankuose.

DutchNews

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą