Teroro grėsmė Vokietijoje: apie galimas atakas Vokietiją perspėjo prancūzai

7f606076ab8c12a6e9f72a6cad5f3672

Hanoveryje (Vokietija) kilus realiai teroro išpuolio grėsmei evakuoti žmonės iš „HDI Arena“ stadiono, kuriame turėjo vykti draugiškos futbolo varžybos tarp Vokietijos ir Olandijos rinktinių. Tikrindami teritoriją pareigūnai aptiko užminuotą greitosios pagalbos automobilį, vėliau rasta sprogmenų miesto autobusų stotyje. Saugumas antradienio vakarą sustiprintas ir Londone, kur šį vakarą susitinka Prancūzijos ir Anglijos rinktinės.

Suplanuotos draugiškos varžybos tarp Vokietijos ir Olandijos rinktinių buvo atšauktos. Toks sprendimas priimtas baiminantis galimo teroro išpuolio. Kaip praneša „Deutsche Welle“, 49 tūkst. vietų „HDI Arena“ stadione rastas įtartinas lagaminas. Ėmus tikrinti teritoriją šalia stadiono rastas automobilis su jame įtaisyta bomba.

„Teroristai planavo stadione susprogdinti bombą”, – sakė Hanoverio policijos vadas Volkeris Kluwe. Jis pridūrė, kad visam miestui buvo kilusi reali grėsmė. Remiantis „DW“ pranešimais, pareigūnai stadiono prieigose surado greitosios pagalbos automobilį, kuris pasirodė esąs spąstai – jame rasta sprogmenų.

b68779394338273e4f46652e02031f7b

Vokietijos žiniasklaidos šaltinių teigimu, arenos prieigose taip pat rastas prietaisas, skirtas per atstumą susprogdinti stadione paslėptą bombą.

Pareigūnai aptiko ir daugiau sprogmenų – jie buvo rasti miesto centre esančioje stotyje. Dėl saugumo sumetimų ji taip pat uždaryta, evakuoti keleiviai.

Sprendimas nutraukti rungtynes buvo priimtas likus mažiau nei 2 valandoms iki pirmojo teisėjo švilpuko. Sirgaliai, žurnalistai ir kiti stadione buvę asmenys buvo skubiai iš jo evakuoti. Panikos ženklų nebuvo, o dauguma aistruolių šią žinią sutiko santūriai.

7a53379b2b7cd40607156fc872861962

Hanoveryje buvo imtasi labai griežtų saugumo priemonių: stadioną apsupo automatais ginkluoti policininkai. Buvo apieškoti žurnalistai, atvykę stebėti rungtynių, o policijos šunys apuostė jų daiktus, tikrindami, ar nėra sprogmenų.

Stadione turėjo būti ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel bei kiti aukšti šalies pareigūnai. Taip jie norėjo pademonstruoti paramą Prancūzijai, kuriai praėjusią savaitę smogė teroristai.

Vokietijos rinktinės atstovas spaudai Jensas Grittneris „Twitter“ paskyroje pranešė, kad autobusas su pasaulio čempionais nepasiekė stadiono – pakeliui jis buvo nukreiptas atgal ir lydimas policijos palydėtas į „saugią vietą“.

Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/852637/teroro-gresme-vokietijoje-evakuotas-hanoverio-stadionas-nutrauktos-varzybos

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą