Amsterdamas ir Roterdamas tarp penkių tvariausių miestų pasaulyje

Schiphol_Airport_16-1280x575Amsterdamui ir Roterdamui paskirtos atitinkamai 4 ir 5 vietos pasaulinėje miestų tvarumo studijoje. Vertinama buvo pagal Duuzame Steden indeksą (Tvarių miestų indeksasą), kurį šiandien paskelbė ARCADIS.

„Gamtai draugiškiausias“ yra Frankfurtas, už jo rikiuojasi Londonas ir Kopenhaga, esantys atitinkamai antroje ir trečioje vietoje. Į darniausiųjų dešimtuką patenka 7 Europos miestai. Anot ARCADIS, tvarumas yra svarbus, nes miestai, pirmaujantys šioje srityje, savo gyventojams užtikrina aukštą gyvenimo kokybę, gerbūvį bei mažesnį šiltnamio efektą sukeliančių išmetamų dujų kiekį.

ARCADIS didelių miestų iniciatyvos vadovė Carolen Gehrels teigia, kad „Nyderlandams sekasi labai gerai, nes čia įprasta gyvenamas aplinkas kurti nedideliuose plotuose.“ Pasak C. Gehrels, Roterdamui tvarumo tema itin aktuali. Uostas ir miestas turėtų turėti daugiau bendrų taškų. Tikimasi, kad per 30 metų miesto gyventojų skaičius padvigubės su minimaliu poveikiu aplinkai.

Miesto tvarumui didelį dėmesį skiria ir Amsterdamas. Miesto valdžia iki 2025 metų siekia, kiek tai įmanoma, naudoti viešajį transportą, kuris neišmestų šiltnamio efektą sukuriančių dujų ir padidinti elektromobilių įkrovimo punktų skaičių iki 4 000. ARCADIS praneša, kad artimoje ateityje miesto pakraštyje atsiras du krovininiai centrai (prekių perkrovimo taškai).

ARCADIS atlikto tyrimo duomenimis, Amsterdamas turi geriausią balansą lyginant įvairias tyrimo pakategores, o Roterdamui skirta pirmoji vieta „žmonių“ pakategorėje dėl santykinai lygių pajamų bei darbo ir namų balanso.

OlandijosLietuviai.ltBooking.com

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą