Raudonųjų žibintų kvartalas bus ne tik Amsterdame, bet ir Romoje

italijoje-prostitucija-legaliRomos meras paskelbė apie planus mieste įkurti raudonųjų žibintų kvartalą, praneša Dailymail.co.uk. Teigiama, kad tokiai minčiai priešinasi dvasininkai, kurie yra įsitikinę, jog Šventuoju vadinamame mieste legalios prostitucijos vietos negali būti.

Italijos sostinės meras Ignazio Marinas’as paskelbė, kad nuo šių metų balandžio Romoje mokamo sekso paslaugos bus teikiamos nustatytoje teritorijoje. Raudonųjų žibintų kvartalą miesto valdžia numatė įrengti pietinėje miesto dalyje, kuri mažai apgyvendinta.

Reikia priminti, kad prostitucija Italijoje yra legali. Tačiau gyventojai dažnai skundžiasi, kad mokamas meilės paslaugas teikiančios moterys yra per daug matomos, t.y. savo kūną jos parduoda kur tik nori.

Vienas dvasininkas išreiškė nuomonę, jog toks sprendimas sukurs legalų prostitučių getą. Kitas teigė, kad tokiu žingsniu Roma parodys, jog toleruoja moterų vergiją.

Todėl siūlymas iškelti jas į konkrečią vietą kai kuriems pasirodė priimtinas. Jį teigiamai vertina ir policijos pareigūnai, tvirtinantys, kad dabar prostitucija vyks saugiau.

Romoje prostitutėmis dirba beveik 100 tūkst. moterų, savo paslaugas teikiančių 2,5 mln. klientų, nurodo Dailymail.co.uk.

Romos miesto taryba tiki, kad sukūrus raudonųjų žibintų kvartalą teritorijoje, kuri yra mažiau apgyvendinta, bus galima geriau kontroliuoti šį verslą ir išvengti „gėdingo maro“ – taip neseniai Romoje klestinčią prostituciją apibūdino popiežius Pranciškus.

Romiečiai seniai ragino miesto valdžią uždrausti prostituciją kai kuriose miesto gatvėse. Todėl dabar, perkėlus plaštakes į atokesnę vietą, šeimos su vaikais turės kur kas mažiau galimybių susidurti akis į akį su prekiautojomis savo kūnu.

Miesto valdžios patvirtintame pasiūlyme numatyta, kad raudonųjų žibintų kvartale dirbančioms moterims bus teikiama psichologinė ir medicininė pagalba. Taip pat numatytos 500 eurų baudos prostitutėms ir jų klientams, kurie šias paslaugas teiks ir pirks ne patvirtintose gatvėse.

Nepaisant palankaus visuomenės vertinimo, pasiūlymą aršiai kritikuoja bažnyčios atstovai.

Jų argumentai įvairūs. Pavyzdžiui, vienas dvasininkas išreiškė nuomonę, jog toks sprendimas sukurs legalų prostitučių getą.

Tuo metu Giovanni Ramonda, „Popiežiaus XXIII draugijos“ atstovas anglakalbiams skirtame laikraštyje „The Local“ tvirtino, kad tokiu žingsniu Roma parodys toleruojanti moterų vergiją.

Cituojamas laikraštis išsiaiškino, kad 9 mln. italų vyrų (daugiau nei vienas iš trijų šalies gyventojų) yra buvę prostitučių klientai bent kartą savo gyvenime.

15min logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą