Mediacijos mokymai Nyderlanduose

mokymai_nyderlanduose1

Panevėžio R.Sargūno sporto gimnazija 2016-2017 mokslo metais vykdo ,,Erasmus+”K1 programos projektą “Saugių ugdymo(si) aplinkų vystymo strategijos sukūrimas ir įdiegimas”.

2016 m. rugpjūčio 15-26 dienomis anglų kalbos mokytoja metodininkė E. Galeckienė dalyvavo kursuose ,,Mediacija ir konfliktų sprendimo būdai”, kurie vyko Nyderlanduose, Ultrechto universitete. Kursų tikslas buvo supažindinti dalyvius su skirtingais konfliktų pavyzdžiais bei jų sprendimo būdais taikant mediacijos metodą. Mediacija (lotynų k. – tarpininkavimas) yra struktūruotas veikimo būdas, kai konfliktai yra sprendžiami pokalbiais. Mediacijoje sprendimą priima ne mediatorius, o pačios konflikto šalys. Mediacija abiems šalims suteikia konfidencialumą, savanoriškumą, vienodą erdvę, kai mediatoriaus prižiūrimi dalyviai jaučiasi saugūs ir gali atskleisti save. Pokalbio atmosfera palaipsniui tampa mažiau įtempta ir kiekvienas mediantas (konfliktuojanti šalis) gali įsijausti į kito konfliktuojančio poziciją. Kadangi mediacijos metodas kaip taikus konfliktų sprendimų būdas yra plačiai taikomas daugelyje Europos švietimo įstaigų, ypač Vokietijoje, todėl ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje pradėta diegti mediacijos praktika. Kartu bendradarbiaujant su Mykolo Romerio universiteto dėstytojais gimnazijoje jau ruošiami mokiniai-mokytojai-mediatoriai.

mokymai_nyderlanduose-2

Kursuose dalyvavo 19 skirtingų profesijų žmonės iš įvairių pasaulio šalių: Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Graikijos, Libano, Irano, Indijos, Vokietijos, Šveicarijos, Lietuvos. Kiekvienas kursų dalyvis turėjo puikią progą išbandyti save mediatoriaus pozicijoje, sprendžiant įvairias konfliktines situacijas, pritaikant efektyviuosius bendravimo, tyrimo ir problemų sprendimo būdus.

mokymai_nyderlanduose3

Kursų dalyviai taip pat aplankė Nyderlandų sostinę – Amsterdamą, išsiskiriantį savita architektūra, upių kanalais ir milžinišku dviračių antplūdžiu. Taip pat turėjome progą aplankyti vieną populiariausių Anos Frank muziejų.

Šis projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos programos ,,Erasmus+” lėšomis. Tai puiki galimybė pedagogams patobulinti dalykines ir bendravimo žinias, susipažinti su kitų šalių švietimo sistema, mokomaisiais dalykais, kultūra ir tradicijomis.

aina.lt


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą