Nyderlanduose paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 12 dieną Hagoje įvyko iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Lutherse Kerk bažnyčioje, Hagoje, kuriame dalyvavo Nyderlandų politikos, verslo ir kitų sričių atstovai, diplomatinis korpusas ir lietuvių bendruomenės nariai.

„Atkūrėme Nepriklausomybę, sukūrėme demokratišką ir laisvą visuomenę, kurioje teisės viršenybė ir žmogaus teisės yra pamatinės vertybės. Esame Europos Sąjungos, NATO ir kitų tarptautinių organizacijų nariai, puoselėjame draugiškus ryšius su dauguma pasaulio valstybių. Palaikome puikius dvišalius santykius su Nyderlandais, grįstus bendromis vertybėmis.

Esame patikimi NATO sąjungininkai, o Nyderlandų kariai tarnauja NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Lietuvoje. Džiaugiamės didėjančiomis verslo investicijomis, ypač į informacijų technologijų ir kitus sektorius, taip pat augančiais olandų turistų srautais”, – pažymėjo Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Vidmantas Purlys.

Renginio metu skambėjo olandų choro „Exicon“ atliekami Vytauto Miškinio, Fausto Latėno ir kitų  kompozitorių kūriniai iš 2018 metais išleisto albumo „Baltijos pasivaikščiojimai“ („A Baltic Hike“).  Į šį albumą įtrauktos kompozicijos, kurias įkvėpė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šiuolaikinė chorinė muzika.

Alkas.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą