Po šaudymo Amsterdame trys žmonės sužeisti

Trys žmonės buvo sužeisti po to, kai ginkluotas vyras pradėjo šaudyti vakar, apie 7 valandą vakaro, kavos parduotuvėje Today, esančioje Dusartstraat, Amsterdamo De Pijp rajone. Viena auka rimtai sužeista, kitos dvi patyrė mažiau rimtus sužalojimus, kaip teigė liudininkas.

Remiantis laikraščiu, tai buvo bandymas nužudyti. Keli žmonės teigė, kad žudiko tikslas – rimtai sužalotas vyras – yra olandų pakistaniečių žinomas kaip Saqib, kuris priklauso grupuotei nusikalėlių, dažnai besilankančių Today.

Liudininkai matė, kaip baltas Volkswagen Caddy atvažiavo į Today – buvusią coffeeshop, daugiau nepardavinėjančią kanapių, nes yra per daug arti mokyklos. Iš mašinos išlipo vyras su šalmu, įėjo į vidų ir pradėjo šaudyti į klientus. Tuomet jis sugrįžo į mašiną ir buvo išvežtas. Kulkos pataikė į sunkiai sužaloto vyro apatinę kūno dalį keletą kartų. Antros aukos sužalota koja, o trečios – ranka.

Teisininkas Geraldas Roethofas, kurio kabinetas apie 50 metrų nuo nusikaltimo vietos, išgirdo keletą šūvių. „Tai skambėjo kaip šūviai iš pusiau automatinio ginklo“, – teigė jis. „Po įvykio šiek tiek palaukiau ir išėjau į lauką tada, kai nieko nebesigirdėjo. Rimtai sužalotam vyrui, kuriam netoli 40-ies metų, buvo peršauta dešinė krūtinės pusė ir galimai skrandis.“ Pašaliniai žmonės stengėsi vyrui padėti. „Kažkas bandė sustabdyti kraujavimą. Seselė kalbėjo su sužalotuoju, bandydama jį nuraminti.“

Roethofas ir kiti liudytojai pasakojo laikraščiui, kad greitoji atvažiavo per 10 min. „Aš skambinau tris kartus. Ryšys trūkinėjo. Policija sureagavo greitai, tačiau jie jau nieko nebegalėjo padaryti“, – teigė teisininkas.

Kitas liudininkas pasakojo, kad atvykus parademikams vienas iš jų, bandydamas padėti sunkiai sužalotai aukai, pareiškė, jog „nemato vilties“. „Vyras buvo panikoje ir tik spoksojo priešais save“, – teigė liudininkas. „Iš pradžių jo odos spalva buvo tamsi, bet paskui pasidarė mirtinai išblyškusi“.

Baltas Volkswagen Caddy vėliau rastas sudegintas Sadionkade , Amsterdam Zuid.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą