Premjeras ramina į tėvynę pinigus siunčiančius lietuvius

euros

 

Iš užsienyje gyvenančių artimųjų paramą gaunantys tėvynėje likę lietuviai, gali ramiau atsikvėpti. Jų papildomos pajamos nebus apskaitytos ir jie nerizikuoja netekti pašalpų bei kitų socialinių garantijų. Tokį pažadą davė premjeras Algirdas Butkevičius. Anot jo, šia tema kilo per daug nereikalingo triukšmo.

Socialdemokratas reaguodamas į kilusį sąmyšį dėl į Lietuvą siunčiamų emigrantų pinigų, ėmėsi raminti tiek emigrantus, tiek jų artimuosius Lietuvoje. „Tas triukšmas, aš manau, kad sukeltas visiškai be pagrindo. Lėšos yra apmokestinamos pagal mūsų priimtus mokesčių įstatymus. O jeigu lėšos yra gautos iš užsienio ir jos yra aiškiai deklaruojamos banko sąskaitose arba jeigu asmuo gavo kažkokią perlaidą ir ta perlaida yra matoma, kad ją persiuntė kažkoks giminaitis arba artimas žmogus, tai negali būti jokio apmokestinimo. O ten, kur buvo kalbama apie socialines pašalpas, kad jos bus sumažintos, aš manau, tokie argumentai neturi pagrindo“, – sakė A. Butkevičius.

Grėsmė iškyla tik tiems perlaidų siuntėjams ir gavėjams, kurie vieni kitiems siunčia nelegalius pinigus, nuo kurių mokesčiai nebuvo sumokėti.

Politikų teigimu, pašalpų ir socialinių lengvatų skyrimas bei jų panaikinimas – savivaldybių kompetencijų klausimas. Tad miesto ir rajonų savivaldybių darbuotojai turi susipažinti su kiekvienu individualiu atveju ir tik susirinkus visą informaciją, priimti sprendimą.

„Tiesa“ primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė straipsnis, kuriame buvo kalbama apie Lietuvių gaunamas papildomas pajamas iš užsienio. Kaip žurnalistams sakė Marijampolės merijos Socialinių reikalų departamento Piniginės paramos skyriaus vedėja Vida Bružinskaitė, į asmenų, pretenduojančių į socialines pašalpas ar kompensacijas už karštą vandenį bei šildymą, pajamas yra įskaičiuojama ne tik pensija, bet ir įvairios papildomos pajamos, tarp jų – emigravusių artimųjų siunčiamos piniginės perlaidos.

Kol kas pajamų iš užsienio nurodymas yra gyventojų sąžinės reikalas, tačiau ateityje planuojama gauti išsamesnius duomenis iš Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Lietuviai iki metų pabaigos tikisi gauti rekordiškai daug pinigų iš užsienyje dirbančių ir gyvenančių giminaičių, parodė prieš kelis mėnesius atliktas tyrimas. Skaičiuojama, kad šiemet perlaidų suma gali siekti net 6 mlrd. litų.

 

Tiesa.com

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą