Vietoj minimalios algos lietuviai renkasi pašalpas

mokesciu-kreditas-pasalpos

Lietuvoje trūksta darbo jėgos, todėl reikia supaprastinti užsieniečių įdarbinimo procedūras – taip mano premjeras Algirdas Butkevičius. Tačiau su tokia nuomone sutinka ne visi. Darbuotojų profsąjungų atstovai įsitikinę, kad šalyje darbuotojų netrūksta, tačiau atlyginimai yra per maži ir jie nemotyvuoja žmonių dirbti.

Bedarbiai mieliau renkasi pašalpas nei kasdienį darbą už minimalią algą. Apie tai, kad mokamos pašalpos nemotyvuoja dirbti Lietuvos radijo laidoje „60 minučių“ kalbėjo Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė. Ji įsitikinusi, kad jeigu pašalpos būtų mažesnės arba jas gauti būti sudėtingiau, žmonės ne tik dirbtų, bet ir būtų motyvuoti uždirbti daugiau.

Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko, darbo neturi ypač daug žmonių, gyvenančių provincijoje. Apklausos parodė, kad jie norėtų dirbti, tačiau tik už tam tikrą atlygį. „Jeigu panagrinėtume visus skelbimus, kokias darbo vietas siūlo, pamatytume, kad daugiausiai siūlomas minimalus darbo užmokestis. Už tą nedidelį darbo užmokestį aukštesnės kvalifikacijos žmonės paprasčiausiai nesutinka eiti dirbti, nes, jų nuomone, jie yra per mažai vertinami, o jų gaunamas darbo užmokestis jų neiškelia iš skurdo ribos“, – A. Černiauską citavo portalas Lrt.lt.

Jis taip pat pabrėžė ir kitą skaudžią tiesą, kad dalis dirbančiųjų Lietuvoje balansuoja ties skurdo riba, o kai kurie yra netgi žemiau absoliučios skurdo ribos. Todėl, pašnekovo nuomone, jei būtų pasiūlytas didesnis darbo užmokestis, dirbančiųjų dirbti tikrai atsirastų.

R. Skyrienės manymu, atlyginimai pakiltų ir sveikesnė konkurencinė aplinka darbo rinkoje būtų, jeigu šalyje lengviau būtų galima įdarbinti užsieniečius iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių. Dabar norintiems legaliai dirbti reikia gauti mėlynąją kortelę. Lietuvoje – tai ilga ir gerokai sudėtingesnė procedūra nei, pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje.

Tiesa, ar užsieniečius priviliotų lietuviška minimali alga, o gal naujos darbo jėgos antplūdis dar labiau sumažintų oficialiai mokamą uždarbį, kol kas tik spėliojama.

Tiesa.com | LRT

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą