Amsterdamas: mieste ramu, nekeiskite savo gyvenimo būdo

CT3eKEtWsAYpAI3

Amsterdamo miesto gyventojai raginami dėl baimės, kurią pasėjo teroristiniai išpuoliai Paryžiuje, nekeisti savo įprasto gyvenimo. Grėsmės lygis mieste po išpuolio nepasikeitė, Amsterdame išlieka ramu.

Po diskusijos apie galimas išpuolių Paryžiuje pasekmes Amsterdamui miesto meras, policija bei prokuratūra šį bendrą pranešimą išplatino sekmadieniniame pranešime spaudai.

„Jeigu leisime įsigalėti baimei, vadinasi, teroristai pasiekė savo. Toks jų tikslas: kad iš baimės atsisakytumėm įprasto gyvenimo ir susiskaldytumėm. Suprantama, kad po tokių atakų mes esame išsigandę. Bet drąsa – tai ne baimės nebuvimas, drąsa yra gebėjimas tą baimę įveikti. Jeigu neleisime mus nuteikti vienus prieš kitus ir drauge apginsime savo laisvės ir atvirumo vertybes, teroristai nelaimės.  pranešime teigia meras Eberhardas van der Laanas.

Pareigūnai Amsterdame išreiškė pasibjaurėjimą šiurpiomis atakomis. Jie suvokia, kad tai paveikė visus ir kad kažkas panašaus gali įvykti ir Olandijos sostinėje. Bet šįkart atakos Amsterdamui tiesioginių pasekmių neturi. Grėsmės lygis Nyderlanduose kurį laiką yra didelis, Amsterdame jau imtasi tiek matomų, tiek nematomų priemonių apginti žmones. Po neseniai įvykusių atakų policija ir žmonės, dirbantys pabėgėlių priėmimo centruose, bus itin budrūs, bet bendra atmosfera mieste išlieka rami.

Miesto meras Eberhardas van der Laanas Paryžiaus merei Annai Hidalgo išsiuntė užuojautos laišką, siekdamas išreikšti Olandijos sostinės paramą atakų aukoms bei Prancūzijos žmonėms.

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą