Tarp Roterdamo ir Berlyno kursuos džiazo traukinys

Birželį iš Roterdamo turėtų pajudėti pirmieji naktiniai džiazo traukiniai į Berlyną. Taip planuoja projekto „Jazz Night Express“ sumanytojai, kurių tikslas – ne tik atgaivinti naktinių kelionių traukiniais tradiciją, bet ir įpūsti naujų kultūrinių vėjų.

Naktines keliones traukiniais, kurios buvo itin populiarios praėjusio amžiaus pradžioje, į antrąjį planą nustūmė kur kas greitesni ir dažnai pigesni skrydžiai lėktuvais. Tačiau šis projektas ketina jas atgaivinti.

Pirmoji džiazo traukinio kelionė numatyta birželio 28-30 d.: traukinys iš Roterdamo pajudės 19.15 val., vėliau 20.30 val. stabtelės Amsterdamo centrinėje stotyje, kur įlips daugiau keleivių. Po visą naktį truksiančių linksmybių, svečiai 7.30 val. ryto pasieks Berlyną. Dieną keliautojai galės susipažinti su miestu, o vakare traukiniu pajudės atgal į Nyderlandus.

Anot sumanytojų, įsigiję bilietą (149 Eur į vieną pusę arba 288 Eur į abi puses), keliautojai pateks į festivalį ant bėgių. Traukinyje bus galima išsimiegoti, taip pat bus įrengtos trys skirtinos pramogų erdvės: restoranas, bistro ir barų zona. Pirmosios kelionės metu koncertuos olandų džiazo atlikėjai Jesse van Rulleris, Thomasas Polas, Joostas Patocka, Oene van Geelas ir Markas Haanstra, taip pat vokalistės Ntjam Rosie ir Dorona Alberti.

Kas savaitę

Idėjos autorius Chrisas Engelsmanas sako, kad vėliau, jeigu idėja sulauks pripažinimo, džiazo traukiniai tuo pačiu maršrutu kursuos kartą per savaitę.

„Mintis gimė prieš metus, susimąsčius, kodėl Nyderlanduose liovėsi kursuoti naktiniai traukiniai. Įgyvendinti projektą įkvėpė ir pasikeitę ES įstatymai, kurie šiuo metu leidžia lengvai užsakyti privačius maršrutus traukiniu, jei tik turi visus tinkamus leidimus ir sumoki rinkliavas. Pavyzdžiui, mes dirbame su Vokietijos kompanija „Euro Express“, kuri pasirūpina visais techniniais dalykais ir leidimais“, – „The Independent“ sakė p. Engelsmanas projektui įgyvendinti subūrė savanorių grupę „Noord West Express“, o pats dienomis dirba ir Amsterdamo transporto direkcijoje.

Vz.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą