Olandijoje stiprins ryšius tarp universitetų

Delegacija susitiks su vieno didžiausių Olandijoje  Groningeno Hanze universiteto ir miesto lyderiais bei Lietuvos konsule Šiaurės Nyderlanduose.

„Vizito tikslas – aptarti kompleksišką universitetų ir miestų strateginį bendradarbiavimą, kuris grindžiamas inovacijų ekosistemos vystymu“, – pranešime spaudai cituojamas laikinasis KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

2018 m. birželio 15 d. buvo pasirašyta  sutartis tarp Klaipėdos universiteto, Groningeno Hanze universiteto ir Eindhoveno technologijų universiteto dėl įvairiapusiško bendradarbiavimo.

Partnerystės ištakos susietos su alternatyvios energetikos sritimi. Groningeno Hanze universiteto padalinys Energy Transition Centre turi stiprų tarptautinį pripažinimą atliekamais eksperimentinės plėtros tyrimais, prototipų vystymu suskystintų gamtinių dujų (SGD) srityje bei taikant biodujų gamybos ir jų konversijos, vandenilio technologijas.

Teigiama, jog šiuo metu yra intensyviai plečiamos bendradarbiavimo tarp Klaipėdos ir Groningeno Hanze universitetų sritys, apimant ne tik alternatyvią energetiką, bet ir verslumą, antreprenerystę, talentų ugdymą, sveikatos stiprinimo bei kitas sritis.

INFORMACIJA

Groningenas, dar vadinamas city of talent (talentų miestu) – saugiausias miestas Olandijoje. Čia kas penktas gyventojas – studentas, o pusė gyvenančiųjų – jaunesni nei 35 metų amžiaus. Sakoma, jog Groningene yra laimingiausi studentai. Čia turtingas kultūrinis gyvenimas, puikios sporto galimybės. 2017 m. šis miestas buvo išrinktas geriausiu miestu studentams Nyderlanduose.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą