Nyderlanduose sulaikyti trys terorizmu įtariami vyrai

file54635999_c74755c4

Nyderlanduose pareigūnai sulaikė tris vyrus, kurie kaltinami atakų rengimu ir bandymu prisijungti prie su „Al Qaeda“ susijusios kovotojų grupės „Al Nusra Front“ Sirijoje.

Apie tai antradienį pranešė prokurorai, kuriais remiasi „Reuters“.

Europos šalių vyriausybės ir saugumo pajėgos susirūpinusios, kad tūkstančiai Vakarų savanorių, išvykusių į Siriją ir Iraką kovoti islamistų grupių gretose, gali grįžti ir surengti atakas gimtojoje šalyje.

„Al Nusra Front“ kovotojai kovoja prieš Sirijos prezidento Basharo al-Assado pajėgas bei „Islamo valstybės“ ekstremistus. Prieš grupės narius neseniai buvo surengti JAV oro antskrydžiai.

Remiantis prokurorų pranešimu, 26-30 metų vyrai yra „įtariami terorizmu. Manoma, kad jie susiję su teroristinių nusikaltimų planavimu ir norėjo prisijungti prie „Al Nusra Front“. Vienas iš įtariamųjų neseniai grįžo iš Sirijos ir užmezgė ryšius su grupe, kitas asmuo įtariamas teikęs finansinę pagalbą.

Nepatvirtintais duomenimis, radikalių islamo kovotojų grupių gretas Sirijoje papildė apie 120 olandų.

Įtariamųjų namuose spalio 30 dienų buvo atliktos kratos, konfiskuoti kompiuteriai, telefonai ir pasai.

Šiuo metu Nyderlandų pareigūnai vykdo apie 30 baudžiamųjų tyrimų, susijusių su 60-ia asmenų, kurie įtariami kovotojų verbavimu vykti į konfliktus Artimuosiuose Rytuose.

ELTA

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą