Jaunimo narkotikų vartojimas tampa visiškai įprastu reiškiniu

 

Jauni 16 – 24 metų amžiaus žmonės vis dažniau vakarėlių metu vartoja psichotropines medžiagas. Remiantis Trimbos instituto atlikto tyrimo duomenimis, naudojamos stipresnės medžiagos ir tai daroma vis dažniau. Dėl to kyla pavojus sveikatai bei gerai savijautai apskritai.

Valstybės sekretorius Martin van Rijnas sunerimęs, kad narkotikų vartojimas vakarėlių metu tampa norma jaunimo tarpe. Šiuo klausimu pernai metais jis kreipėsi į Trimbos institutą, prašydamas atlikti tyrimą, nes jis mano, kad keičiantis narkotikų vartojimo įpročiams, reikalingas kitoks požiūris į juos. „Šventės proga išgerti tabletę niekada nėra normalu“, – sekretorius teigia. „Saugūs narkotikai tėra mitas.“

Anot Visuomenės sveikatos biuro, per praeitus metus gerokai išaugo sveikatos sutrikimų, kilusių dėl ekstazio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, skaičius. Trimbos instituto rekomendacijoje teigiama, kad reikia įdiegti nacionalines gaires savivaldybėms, kad šios galėtų efektyviau informuoti jaunus žmones apie galimą pavojų. Daugiau dėmesio reiktų skirti prevencijai vidurinio profesinio mokymo ir aukštojo mokslo institucijose. Tėvams taip pat reikia suteikti priemones kovoti su vaikų psichotropinių medžiagų vartojimu.

OlandijosLietuviai.lt

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą