Olandijoje geležinkelių tinklas jau varomas vien vėjo energija

Visi traukiniai Nyderlanduose nuo šiol varomi energija, išgaunama vėjo jėgainėse, praneša laikraštis „The Guardian“ remdamasis nacionaline geležinkelio bendrove „Nederlandse Spoorwegen“.

„Nuo sausio 1 dienos 100 proc. mūsų traukinių yra varomi vėjo energija“, pranešė bendrovės atstovas Tonas Boonas.

Olandų bendrovė „Eneco“ laimėjo bendrovės „Nederlandse Spoorwegen“ prieš dvejus metus paskelbtą konkursą ir sudarė sandorį dešimčiai metų.

Nyderlandai, garsėjantys išplėtota traukinių sistema ir vėjo malūnais, siekė, kad jau 2018 m. visa geležinkelių sistemai tiekiama energija būtų išgaunama vėjo jėgainėse, bet specialistai šį ambicingą projektą įgyvendino metais anksčiau. Kaip pažymi T. Bonas, įgyvendinti šį siekį padėjo papildomos vėjo jėgainės, pastatytos šalyje ir Nyderlandų pakrantėje.

Kaip praneša „Eneco“ ir „Nederlandse Spoorwegen“ atstovai, viena vėjo jėgainė per vieną darbo valandą gali užtikrinti vieno traukinio judėjimą beveik du šimtus kilometrų.

Per dieną „Nederlandse Spoorwegen“ perveža daugiau kaip pusę milijono keleivių 5,5 tūkst. traukinių. Iki 2020 metų bendrovė tikisi vienam keleiviui sumažinti energijos sąnaudas 35 proc., lyginant su 2005 metais.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą