1.9 milijono gyventojų Nyderlanduose neišlaiko net paprasčiausio olandų kalbos testo

learn-Dutch-languageVyriausybės audito biuro duomenimis, 1.9 milijono žmonių Nyderlanduose olandų kalbos nemoka pakankamai gerai, kad išlaikytų kalbos testą žemiausiu mokyklinio egzamino lygiu.

Dar 600 000 žmonių nesugeba atlikti paprasčiausių aritmetinių veiksmų; iš viso neraštingų žmonių skaičius siekia 2.5 milijono. Į šį skaičių įeina ir pensininkai.

Tyrime dalyvavo asmenys, gyvenantys Nyderlanduose ir pakankamai gerai nemokantys olandų kalbos, tame tarpe ir išsilavinę užsieniečiai. 55% neraštingų apklaustųjų buvo olandai.

Vyriausybės raštingumo iniciatyva palies tik 45 000 žmonių nuo dabar iki 2018 metų. Tačiau tai tesudaro 4.6% visų tų, kuriems šios pagalbos reiktų. Taip pat kritikuojamas vyriausybės sprendimas skirti pinigų kompiuterinio raštingumo didinimui.

Laukiančiųjų eilės

Švietimo ministrė Jet Bussemaker, reaguodama į tokią situaciją, kalbėjo, kad ši situacija yra rimta socialinė problema, tačiau ji nieko pakeisti negalinti net jeigu ir finansavimas būtų galimas. Audito biuras prieštarauja tokiai nuomonei teikdamas, kad kai kuriuose rajonuose į kalbos mokyklas laukia eilės norinčių mokytis.

„Problemos rimtumas nėra pakankamai įvertintas. Vienas iš devynių žmonių susiduria su sunkumais, norėdamas nusipirkti traukinio bilietą iš automato. Jeigu politika nesikeis, situacija tikriausiai tik blogės.“ – NRC sakė audito biuro stebėtojų tarybos pirmininkė Marja van Bijsterveld.

Antradienį pradinių mokyklų vadovai perspėjo, kad vyriausybė neskiria pakankamai pinigų pabėgėlių vaikus mokyti olandų kalbos.

OlandijosLietuviai.lt

 

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą