Abejojama ar Nyderlandai pasieks nustatytus tikslus sumažinti CO2 kiekį

Pasak mokslinių tyrimų biuro „CE Delft“ ataskaitos duomenų, vis dar neaišku, ar Nyderlandams pavyks  per tris metus 25 proc. (lyginant su 1990 metais) sumažinti CO2 emisiją.

2015-aisiais  Olandijos teismas vyriausybei nurodė pasiekti nustatytą tikslą. Tais pačiais metais ekonomikos reikalų ministras Henkas Kampas net kelis kartus parlamentui patikino, kad tikslas bus pasiektas.

Nors 2016-aisiais vyriausybės paskelbta ataskaita parodė, kad Nyderlandams nepavyks pasiekti nustatyto tikslinio rodiklio, tačiau Kampas tvirtino sumažinsęs fosfatų kiekį žemės ūkyje bei patikino imsiąs ir kitų žingsių.

Pasak „CE Delft“, pokyčiai, tuomet įvardinti pranešime, šiuo metu yra mažai tikėtini. Visų pirma, Nyderlanduose importuojama mažiau energijos nei buvo planuota, o ir pačioje šalyje jos pagaminama gerokai mažiau– tai svarbūs veiksniai. Taip pat buvo sustabdytas energijos pertekliaus saugojimo projektas.

„CE Delft“ informuoja, kad Nyderlandų tvarios energetikos asociacijos užsakyta analizė rodo, kad „nelabai aišku, ar dabartinės priemonės atitinka iškeltą tikslą“.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą