Amsterdamo metro stotyse bus draudžiamos nesveiko maisto reklamos

Amsterdamo savivaldybė pirmadienį pranešė, kad buvo nuspręsta visose miesto metro stotyse uždrausti su nesveiku maistu susijusias reklamas, kurios yra skirtos vaikams.  Prie šios iniciatyvos taip pat žada prisidėti ir „Alliance Stop Child Marketing“.

Naujuose kvietimuose teikti skelbimus metro stotyse skelbiama, kad stotyse negalima reklamuoti nesveikų produktų, skirtų vaikams ir paaugliams jaunesiems nei 18 metų. Šie reikalavimai taikomi visoms 58 miesto stotims įskaitant ir naujas stotis esančias Noord-Zuid linijoje. Šis draudimas įsigalios nuo 2018-ųjų sausio mėnesio.

„Vaikai turi teisę augti sveikoje aplinkoje. Mes, savivaldybė, turime prisidėti prie to užtikrinimo visais įmanomais būdais. Reklamos metro stotyse pateikiamos tik kartą per 15 metų, todėl turime pasinaudoti šia proga, kad pašalintume vaikams ir jauniems žmonėms skirtas žalingas reklamas. Anksčiau visur buvo pilna cigarečių reklamų, tačiau dabar normalu, kad jų vaikai  nebemato. To paties siekiama ir su nesveiko maisto reklamomis“, teigė miesto tarybos narys Eric‘as van der Burg‘as.

Šis draudimas yra tik dalis kito, didesnio projekto nukreipto prieš vaikų nutukimą. Kovodama su vaikų nutukimo problema, Amsterdamo valdžia ėmė bendradarbiauti su savivaldybės sveikatos priežiūros tarnyba GGD ir daugeliu kitų sporto, sveiko maisto, mokyklų, kaimynysčių, gerovės ir viešųjų erdvių atstovais. Taip siekiama kovoti su galimu vaikų nutukimu ir padėti jau viršsvorio turintiems vaikams.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą