Amsterdamas – brangiausių pasaulio miestų sąraše

Mercerio brangiausių pasaulio miestų sąraše Nyderlandų sostinė iš 64-os pozicijos nusileido į 85-tą, t. y. per metus nukrito 21-a pozicija žemiau. Tačiau Europos miestų sąraše Amsterdamas vis dar išlieka brangiausių miestų 12-tuke.

Sudarant šį reitingą, buvo atsižvelgta į daugybę skirtingų faktorių, tokių kaip maisto produktų kainos, pramogų, nuomos ir išlaidų, susidarančių įmonėms siekiant užtikrinti darbuotojų saugumą. Dauguma Europos miestų reitinge nukrito į žemesnes pozicijas atsižvelgiant į tai, kad dolerio valiuta yra stipresnė nei euro. Tai reiškia, kad įmonėms žymiai labiau apsimoka dirbti su šalimis, kuriose cirkuliuoja dolerio valiuta, nei siųsti savo darbuotojus į Europos šalis.

Į pasaulio reitingo Top dešimtuką patenka trys Europos miestai, visi jie – Šveicarijos. Ciurichas – pats brangiausias Europos miestas, brangiausių pasaulio miestų tope užima ketvirtąją vietą. Pačiu brangiausiu pasaulio miestu paskelbta Angolos sostinė Luanda. Antrojoje vietoje liko Hon Kongas, o trečiojoje – Tokijas.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą