Vykstate studijuoti į Nyderlandus? 5 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti

Nepaisant to, kad čia visi laisvai šneka angliškai, yra dar daugiau priežasčių, kodėl turėtumėte vykti studijuoti į Nyderlandus. Štai – 5 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti prieš atlikdami šį svarbų žingsnį.

1. Vietą gyventi susiraskite prieš atvykdami studijuoti – kitaip galite susidurti su kambarių trūkumu.

Jei nusprendėte, kad norite studijuoti Nyderlanduose ir buvote priimtas į universitetą, tai puiku! Vis dėlto susiraskite būstą prieš tai, kai čia atvyksite, kitu atveju – kentėsite! Stebėtina, bet olandiškuose universitetuose pastaruoju metu labai trūksta kambarių. Taigi jeigu jums nepavyko gauti kambario iš universiteto, taip pat galite internete pasidairyti laisvų kambarių studentiškuose namuose.

Facebooke yra daug grupių, kuriose žmonės skelbia, kai turi laisvą būstą ar ieško kambario draugo. Iš pradžių gali būti sudėtinga susirasti tinkamą žmogų, bet galų gale surasite tai, kas jums tiks, ir nuo tada aplinkui tik švies saulė ir bus daug vaivorykščių (žinoma, perkeltine prasme). Taigi pasirūpinkite, kad jau prieš atvykdami turėtumėte, kur miegoti, kad vėliau netektų nakties leisti ant suoliuko parke.

2. Turėtumėte gerai žinoti apylinkes, jeigu nusprendėte studijuoti Nyderlanduose. Svarbūs transporto ypatumai.

Olandijoje važinėjimas dviračiais – tai gyvenimo būdas! Taigi tai – kartu ir labai paprastas, ir sveikas būdas keliauti. Dviračių takų yra beveik visur, ir važinėti jais yra labai paprasta, nes šalyje – beveik vien lygumos. Vis dėlto važinėti dviračiu per lietų ar kai pučia stiprus vėjas gali nebūti taip smagu. Taip pat jeigu kartais jaučiatės šiek tiek aptingę arba keliaujate į kokią ypatingą vietą ir norite gerai atrodyti, tuomet turėtumėte įsigyti OV travel card. Šioje asmeninėje kortelėje galėsite kaupti pinigus ir naudotis metro, traukiniais ir autobusais. Taip pat galite rinktis iš įvairių abonementų. Keliauti Nyderlanduose labai paprasta, perpratus sistemą!

3. Pagrindinė priežastis, kodėl atvykote į Olandiją, – studijuoti.

Studijos Olandijoje kartais gali kelti stresą. Reikia turėti omenyje, kad studijos trunka nuo pat rugsėjo iki birželio – taigi gana ilgai. Bet apsišarvuokite kantrybe ir jums pavyks! Šalia studijų, įmanoma susirasti ir praktiką ir taip įgyti dar vertingesnės patirties. Taigi nors visa tai gali atrodyti sunku – tikrai verta! Tikrai patobulėsite ir patys, ir patobulinsite savo įgūdžius.

4. Studijuoti ir gyventi Nyderlanduose gali būti gana brangu: apskaičiuokite savo biudžetą.

Nyderlandai gali būti gana brangi šalis. Iš tiesų čia viskas gana brangu palyginti su kitomis valstybėmis. Maistas, nuoma, paslaugos, sveikatos priežiūra, mokesčiai – kartais gali pasidaryti sunku. Vis dėlto gyvenimo kokybė Nyderlanduose – viena iš geriausių Europos Sąjungoje. Aukštasis mokslas tikrai yra prieinamas. Egzistuoja puiki paskolų ir stipendijų sistema, padedanti jums ištverti šiuos vargingus studentavimo metus. Taigi laikykitės, kai baigsite universitetą – visi finansiniai sunkumai baigsis.

5.  Vienas dalykas, absoliučiai puikus studijuojant Nyderlanduose, – vakarėliai!

Ir dabar – tas aspektas, kurio laukėte labiausiai. Olandijoje yra labai daug galimybių, kaip linksmintis! Jei jau nusprendėte studijuoti Nyderlanduose, tikėtina, kad žinote, kokie beprotiški vakarėliai jūsų laukia. Jeigu jums patinka laukinės naktys su draugais, tuomet akivaizdu – turėtumėte rinktis Amsterdamą. Šiame mieste kiekviena naktis – vakarėlių naktis! Čia yra tiek daug barų ir klubų, kad jums niekada neatsibos juose lankytis. Tik nepersistenkite su „žole“ ir alkoholiu, kad netaptumėte vienu iš užsieniečių, atrodančių tiesiog kvailai vietinių olandų akyse.

Jei jūs – ne vakarėlių žmogus, bet mėgstate linksmintis subtiliau, Nyderlanduose taip pat turėsite, iš ko rinktis. Kavinės, restoranai, kino teatrai, paplūdimiai, muziejai – visko čia pilna! Olandijoje taip pat visus metus vyksta daug muzikos festivalių. O jei jums svarbu skaniai pavalgyti, olandų maisto festivaliai privers jus keliauti į Schipholio oro uostą. Geriausia Nyderlanduose yra tai, kad čia yra veiklos žmonėms su įvairiais pomėgiais.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą