Vis daugiau žmonių Nyderlanduose nori tapti organų donorais, beveik du milijonai pasakė „ne“

Apie 6,3 milijonai žmonių Nyderlanduose jau pasirašė į organų donorystės registrą; 3,7 milijonai teigia, kad paaukos organus po mirties, o 1,9 milijonai – ne.

Iš viso 42 % suaugusiųjų užregistravo savo norus, prieš 4-erius metus jų buvo 40 %.

Nyderlandai planuoja 2020-aisiais išleisti naują įstatymą, kuris turės „taip, nebent“ pagrindą. Kitaip sakant, kiekvienas, neišreiškęs savo pageidavimo, bus laikomas donoru.

Debatai dėl naujų teisės aktų privertė daugiau žmonių apsispręsti,  remiantis CBS. „Viskas pasikeis žmonėms, kurie nenori būti donorais, taigi jie turės įregistruoti savo pasirinkimą“, – atstovas spaudai teigė CBS.

CBS žemėlapis rodo, kad religija turi daug įtakos apsisprendžiant, ar būti donoru, ar ne. Pavyzdžiui, Dutch Bible belt, labai religingoje Nyderlandų vietoje, yra daug regionų, kur mažiau nei 25 % populiacijos užsiregistravo būti donorais.

CBS taip pat teigia, kad beveik 26 % marokiečių užsiregistravo, kad nebus organų donorais. Taip gali būti dėl to, kad populiacija pakankamai jauna, ir jiems tai neatrodo aktualu, arba dėl religinių sumetimų, remiantis CBS.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą