Pirma kelionė į Olandiją: ką reikia žinoti vykstant į šią šalį?

Su kuo Jums asocijuojasi Olandija? Turbūt, kaip ir daugeliui, su tulpėmis, su gardžiu sūriu, su kanalais ir skaniu vynu, kuris traukia žmones iš viso pasaulio. Nuostabioji Olandija kiekvienais metais sulaukia turistų iš viso pasaulio. Džiugu, kad šiuo metu ši puiki šalis yra tokia atvira ir taip stipriai mylinti turistus. Jeigu esate vienas iš įsimylėjėlių – siūlome susipažinti su detalėmis, kurios leis kur kas paprasčiau mėgautis Olandijos teikiamais malonumais. Pigūs skrydžiai į Olandiją suteiks galimybę pamatyti nuostabią šalį pigiai ir komfortabiliai.

 

Apgyvendinimas

Kadangi Olandija yra tikrai mėgstama šalis, suprantama, kad dažniausiai turistams tenka susitaikyti su gana nemažomis kainomis. Vis dėlto šiuo metu siekiant pernakvoti pigiai yra labai daug alternatyvų. Visada galima ne tik nuomotis būstą, bet ir kartu pagyventi pas žmones, kurie labai mielai priima turistus iš viso pasaulio. Viena naktis geros kokybės viešbutyje gali kainuoti net ir 100 eurų asmeniui. Tiesa, yra pasiūlymų ir už 20 eurų, tad tai jau pagal kiekvieno poreikius.

Tradiciniai valgiai

Olandiški gardumynai tikrai patiks lietuvio skrandžiui, nes skonis aštrus ir juntamas, tačiau ne tiek, kad nuo to galėtų kilti skrandžio problemų. Dažniausiai rekomenduojami kaimiški patiekalai, ypač tie, kuriuose naudojamas pienas. Verta paminėti ir jūrų gėrybes, kurios leis į paprasčiausius jūrų kopūstus pažvelgti visiškai kitu kampu.

Jeigu norite sutaupyti – visada galima atsivežti savo ilgai negendančio maisto. Tačiau tokiu atveju reikia įvertinti, ar bus kur jį pasigaminti ir kiek taupymas vertas diskomforto. Nors prekės parduotuvėse brangesnės nei Lietuvoje, tačiau tikrai nėra neįkandamos.

Transporto galimybės

Kol vieni nori keliauti labai patogiai ir nuomojasi transportą, kiti renkasi viešąjį transportą, kuris yra kur kas pigesnis. Didelis privalumas, kad Olandijos viešasis transportas labai patogus ir greitas, reisuoja dažnai, tad kelionės autobusais ir traukiniais net pasirodys kur kas patogesnės nei nuomotu transportu. Kadangi šalies galimybės labai plačiai išvystytos – beveik visur galima atsiskaityti banko kortele.

Lankomiausios vietos

Olandija gali pasigirti labai įvairių lankytinų vietų gausa. Nuo gamtos stebuklų iki istorinių vietų, kurios traukia savo archajiškumu ir elegancija.

Pateikiame lankomiausių vietų sąrašą, kuris leis pamatyti, kokia nuostabi ir kokia įvairi yra Olandija. Svarbiausia, kad aplankyti visas vietas galima labai patogiai keliaujant viešuoju transportu.

  • Amsterdamas yra vienas gražiausių Europos miestų, tad jį aplankyti tiesiog būtina. Jame tvyro tokia romantiška atmosfera, kuri traukia kur kas labiau nei Paryžius. Nuostabiausia, kad gatvėse čia jus džiugins puikūs muzikantai, gatvės prekeiviai, o pasivaikščiojimas vingiuotomis gatvelėmis yra kažkas įspūdingo. Vasaros metu šis miestas tampa ypač žavus, čia verta sugrįžti vėl ir vėl.
  • Karalių rūmai. Verta šią vietą aplankyti dėl architektūrinio grožio. Patys rūmai buvo pastatyti dar XVII amžiuje. Fasadas kiek paprastesnis, tačiau patekę į vidų nustebsite, kokį grožį slepia šis pastatas.
  • Raudonųjų žibintų kvartalas. Visi žino šį kvartalą ir puikiai suprantama, kad ši vieta yra vienas ryškiausių Olandijos skiriamųjų bruožų.
  • Teodo miestas. Labiausiai jis traukia išskirtine architektūra. Modernumas kvepia kiekviename žingsnyje. Greta modernių pastatų labai įspūdingai atrodo seniai statyti statiniai, kurie džiugina akis savo elegancija.

Olandija turi labai daug. Ir duoda labai daug. Kiekvienam, kuris noriai ima.

Lietuve.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą