Nyderlandų vyriausybė atsistatydina dėl vaiko išmokų skandalo

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte

Nyderlandų premjero Marko Rutte vyriausybė penktadienį atsistatydino dėl vaiko išmokų skandalo, kai tūkstančiai tėvų buvo klaidingai apkaltinti sukčiavimu M.Rutte savo pareiškime pripažino, kad sistema „siaubingai suklydo“.

„Įstatymo viršenybė turi apsaugoti savo piliečius nuo visagalės vyriausybės, o čia buvo siaubingai suklysta“, – spaudos konferencijoje sakė M.Rutte, patvirtindamas, kad jis pranešė apie ministrų kabineto atsistatydinimą karaliui Willemui Alexanderiui.

Nyderlandų vyriausybė klaidingai apkaltino tūkstančius tėvų nepagrįstai gavus vaiko išmokas. Daugelį šeimų pareigūnai privertė sugrąžinti dideles pinigų sumas ir privedė iki finansinio žlugimo.

Tas faktas, kad kai kurie iš tėvų, į kuriuos nusitaikė mokesčių inspektoriai, turėjo dvigubą pilietybę, taip pat pakurstė seną kritiką dėl sisteminio rasizmo Nyderlanduose.

M.Rutte kabinetas nusprendė trauktis likus vos dviem mėnesiams iki kitų rinkimų.

Visuotiniai rinkimai Nyderlanduose turėtų įvykti kovo 17 dieną.

Gruodžio mėnesį baigtas parlamentinis tyrimas nustatė, kad valstybės tarnautojai atėmė išmokas iš tūkstančių šeimų, neteisingai apkaltintų sukčiavimu laikotarpiu tarp 2013 ir 2019 metų.

Nyderlandai gali likti be vyriausybės per patį Britanijoje atsiradusios naujos koronaviruso mutacijos protrūkį.

M.Rutte anksčiau priešinosi kabineto atsistatydinimui sakydamas, kad šaliai reikia vadovavimo pandemijos metu.

Tačiau jis taip pat sakė, kad po atsistatydinimo dabartiniam kabinetui galėtų būti suteiktas laikinas mandatas dirbti tol, kol po rinkimų būtų suformuota nauja koalicija.

M.Rutte planuoja vesti savo konservatyvią Liaudies partiją už laisvę ir demokratiją (VVD) į naujus rinkimus, o apklausos rodo, kad ji gali tikėtis laimėti daugiausiai vietų parlamente. Tokiu atveju M.Rutte, jau dešimtmetį dirbantis premjero poste ir vadovavęs trims koalicijoms, vėl taptų pagrindinis kandidatas formuoti naują valdančiąją koaliciją.

BNS

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą