Patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis Vilniuje: žmogus grįžo iš Nyderlandų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad kovo 17 d. laboratoriniais tyrimais patvirtintas dar vienas naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Tai jau ketvirtasis atvejis, patvirtintas vakar.

Iš viso šiuo metu patvirtintų atvejų Lietuvoje – 33. Patikslinama, kad susirgęs žmogus neseniai grįžęs iš Nyderlandų. Jis izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose. 

Dėl naujojo atvejo pradėtas epidemiologinis tyrimas.

Lietuvoje kiek anksčiau antradienį nustatyti du nauji atvejai Klaipėdoje – žmonėms, grįžusiems iš Šiaurės Italijos ir Danijos, dar vienas atvejis registruotas Vilniuje – žmogui, grįžusiam iš Čekijos.

Antradienio naktį Lietuvoje nustatytas koronaviruso infekcijos atvejis Panevėžyje. Infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui, jo atvejis yra sunkus.

SAM atkreipia dėmesį, kad daugėjant atvejų, tampa gyvybiškai svarbu visuomenei saugoti vieni kitus ir laikytis valdžios nurodymų.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Visuomenė raginama ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti infekcijos plitimą.

Būtina maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Alfa.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą