Naujasis plaukiojantis parkas Roterdame – fantastiškas!

Naujas plaukiojantis parkas Roterdame

Naujutėlaitis plaukiojantis parkas Roterdame, padedant Recycled Island Foundation, ką tik įgavo formą ir yra labai inovatyvus!

Tikėtina, kad galbūt matėte didžiulį kupolą (plaukiojantį paviljoną) ant vandens Roterdame, apsupstą plaukiojančių medžių – dabar ten taip pat yra 1500 kvadratinių pėdų dydžio plaukiojantis parkas. Jis atidarytas prieš keletą dienų. Tai – vieta, kur žmonės gali atsipalaiduoti ant vandens. Svarbu tai, kad parkas padarytas vien tik iš perdirbtų medžiagų. Roterdamo vandens keliai neretai šiukšlinami plastiku; šis plastikas surinktas ir paverstas į šį plaukiojantį parką. Nuostabi idėja!

Kaip tai sukurta?

Kaip jau minėta, šešiakampės sekcijos pagamintos iš perdirbto plastiko, kuris sužvejotas iš Roterdamo vandenų. Prireikė pusantrų metų surinkti plastiką; tai reiškia, kad labai daug plastiko nepavirto nereikalingomis atliekomis.

Taip pat sukurti „maži spąstukai“, kad surinktų plastiką, kuris toliau gali būti metamas į vandenį, ir taip būtų apsaugota, jog plastikas nepatektų į jūrą. Taigi vėliau bus surinkta daugiau plastiko, iš kurio bus sukurta daugiau plaukiojančių parkų.

Plastiko „spąstai“

Kam tai naudinga?

Šis plaukiojantis dangus neša labai daug naudos. Vietiniams gyventojams ir Roterdamo lankytojams tai – gera vieta atsipalaiduoti, pailsėti. Roterdamas išlaiko savo reputaciją – tai pažangus ir besirūpinantis aplinka miestas. Aplinkai nauda didžiulė, kadangi labai daug plastiko surenkama iš Roterdamo vandenų ir taip jis nepatenka į jūrą. Žinoma, šis plastikas perdirbamas, o tai – netgi dar geriau.

Šiose vietose taip pat gali įsikurti laukiniai gyvūnai ir, pavyzdžiui, sukti lizdus. Taip pat gali augti įvairūs augalai.

Kol kas tai – tik prototipas to, kas tik didės ateityje (pažiūrėkite į paveiksliuką apačioje). Vis dėlto jau dabar lankytojai gali atvykti į parką, todėl apsilankykite ir jūs!

Taip parkas atrodys ateityje!

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą