Bus antra karščio banga, mano meteorologai

Meteorologai mano, kad Nyderlanduose gali pasitaikyti antra karščio banga šios savaitės gale. Per ateinančią savaitę tikimasi, kad maksimali temperatūra bus didesnė nei 25 laipsniai, o kartais – daugiau nei 30 laipsnių.

Kad būtų paskelbta nacionalinė karščio banga, orų stotyje De Bilte turi penkias dienas iš eilės maksimali temperatūra siekti bent 25 laipsnius, o tris dienas iš jų – bent 30 laipsnių. „Įmanoma, kad tai vėl įvyks šios savaitės gale. Tuomet jau bus nustatyta antra nacionalinė karščio banga“, – orų prognozuotojas Maartenas Stamas pasakojo RTL Nieuws. 

Praeita karščio banga prasidėjo liepos 15-ąją ir truko 13 dienų. Ji baigėsi šeštadienį, kai temperatūra De Bilte buvo mažesnė nei 25 laipsniai.

De Biltas – tik viena iš kelių vietų, kuriose tai būtų antra karščio banga. Didesnėje šalies dalyje karščio banga vis dar tęsiasi. „Panašu, kad šiais metais bus ilgiausia kada nors buvusi regioninė karščio banga“, – Stamas teigė transliuotojui.

Dvi karščio bangos per vieną vasarą – gana neįprastas reiškinys Nyderlanduose. Nuo tada, kai pradėta matuoti temperatūrą 1901 m., tai nutiko tik 1941 m. ir 2006 m.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą