Klaipėdos restoranai olandų nenuvylė

Emos Bilytės Nuotrauka

Emos Bilytės Nuotrauka

Dviračiais keliauti po Vakarų Lietuvą nusprendę olandai Femė (Femmy) ir Regordas (Regord) pripažino, jog nors nuo lietaus turistus gelbėja ryškiaspalviai lietpalčiai, kelionė būtų žymiai smagesnė, jei jų nereikėtų.

Iki Palangos pirmyn ir atgal numynę turistai buvo patenkinti infrastruktūra.

“Į Palangą vykome apsilankyti Gintaro muziejuje, bet, deja, lankytojų ten neįleido dėl vykdomų rekonstrukcijos darbų. Galėjome apžiūrėti tik Tiškevičių rūmų išorę, pasivaikščioti po parką. Taip pat buvome ir ant garsiojo miesto tilto, bet ta kurorto pusė mums nelabai patiko”, – apie pirmąją išvyką už Klaipėdos pasakojo Regordas.

Palanga nesužavėjo poilsiautojų gausa, trūko kultūrinių paminklų, istorinių pastatų, šiuo atžvilgiu Klaipėda olandams patinka labiau. Nors ir čia jie turi pastabų.

“Dviračių takai miesto centre nėra patogūs. Akmenuota gatve važiuoti sunkoka, bet suprantu, jog reikia išlaikyti senovinę autentiką. Be šių siaurų akmenimis grįstų senamiesčio gatvelių, miestas prarastų visą savo žavesį”, – daugelį dviratininkų piktinančius takus komentavo olandas.

Viešuoju transportu pokalbininkai nesinaudojo, bet pastebėjo, jog mieste rieda pakankamai nauji autobusai.

Turistai džiaugėsi aiškiais kelio ženklais. Vis dėlto važiuojant dviračių taku pastebėta, jog daugelis nukreipiamųjų ženklų stūkso tik vienoje kelio pusėje, tad jei riedi kita, ženklų nematyti.

Paklausti, ką mano apie maisto kokybę mieste, keliautojai pripažino, jog kol kas visas maitinimo įstaigas, kuriose buvojo, vertina labai gerai. Aplankę kelis restoranus, vieną, kaip geriausią, jie išskyrė Anikės aikštėje esantį “Doma”. Olandai pasiryžę paragauti kuo daugiau tradicinių patiekalų.

“Kol kas valgėme tik bulvinių blynų. Labai sotu ir labai skanu”, – reziumavo Regordas.

“Restoranuose visur atsiskaitinėjome kortele, nes taip mums patogiausia. Grynaisiais pinigais pirkome tik kelias smulkmenas”, – pridėjo Femė.

Bene labiausiai džiuginantis dalykas – itin sklandi lietuvių anglų kalba. Femės teigimu, bendrauti teko tik su jaunesniais žmonėmis. Turistai buvo perspėti, kad vyresnio amžiaus žmonėms angliškai susišnekėti gali būti kiek sunkiau, mat šie geriau moka rusų kalbą.

Tolesni turistų planai – Nida ir Šiluva. Kuršių Nerija domina labiausiai dėl puikių tautiečių atsiliepimų. Ten dviratininkai planuoja praleisti kelias dienas, o po to vėl grįš į Klaipėdą, kur yra apsistoję viešbutyje.

Šaltinis: ve.lt | Ema Bilytė

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą