Olandijoje progimnazijos mokiniai atrado savo meninius sugebėjimus

Piliakalnio progimnazijos mokiniai lankėsi Olandijoje.Vilijos Zenkevičienės nuotr.

Piliakalnio progimnazija nėra didelė mokykla, bet savo tarptautinių projektų gausa gali prilygti didžiosioms mokykloms. Šiais, 2019-2020 mokslo metais, yra vykdomi trys tarptautiniai projektai. Paskaičiuota, kad per šių projektų įgyvendinimo veiklas ir mobilumus į užsienio šalis išvyks apie 100 mokinių.

Tai – išties didelės galimybės pažinti ne tik kitą, tolimesnį pasaulį, bet ir save. Pastebėta, kad mokiniai, kurie dalyvauja projektų veiklose kitose šalyse, grįžta labiau pasitikintys savimi, atranda naujų idėjų, tampa aktyvesniais, išmoksta bendrauti ir bendradarbiauti. Kelionės ir naujos patirtys bei išbandymai teigiamai veikia mokymosi rezultatus.

Mokytojai, stebėdami kitų šalių mokytojų pamokas, aplinkas taip pat atranda naujų dalykų, grįžta įkvėpti idėjų, kurias gali įgyvendinti savo darbe. Visada naudinga apsikeisti žiniomis, nuomonėmis, patirtimi, todėl džiugu, kad ir mokytojai sustiprina savo dalykines ir bendrąsias kompetencijas. Visi Piliakalnio progimnazijos mokytojai turi galimybę dalyvauti projektuose, nebent kas nors nevyksta į mobilumo vizitus dėl sveikatos problemų.

Lapkričio 11-16 dienomis Piliakalnio progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda lankėsi Olandijoje, Gemert mieste įsikūrusioje Commanderij College mokykloje. Čia įvyko trečiasis Erasmus+ projekto „Mūsų praeitis yra mūsų ateitis“, kuriame dalyvauja Piliakalnio progimnazija, partnerių susitikimas.

Keturių šalių (Lietuvos, Ispanijos, Olandijos ir Danijos) mokinių komandos dalyvavo įvairiose veiklose, kurių dėka susipažino su visų keturių šalių meno istorija bei žymiausiais menininkais. Per visą savaitę mokiniai turėjo kūrybines, menines veiklas, kurių metu taip pat atrado savo meninius sugebėjimus.

Meninių užsiėmimų metu buvo analizuojamos globalios ekologinės problemos, praeities istorija siejama su dabarties aktualijomis. Ypač įdomu buvo atrasti meno kūrinį, sukurtą iki 20 amžiaus ir tokį patį sukurti, tik su šiuolaikine idėja, interpretacijomis. Alytiškiai pristatė įžymų dailininką M. K. Čiurlionį. Viena komanda pritaikė  menininko kūrinį šiandieniniam gyvenimui. Mokiniai lankėsi Amsterdame, Eindhoveno Technologijos universitete bei lazerio šviesų festivalyje.

Paskutinis projekto „Mūsų praeitis yra mūsų ateitis“ mokinių mobilumo vizitas Danijoje planuojamas 2020 metų kovo mėnesį, kur bus gilinamasi į projekto partnerių šalių literatūrą. Vėl vyks 10 mokinių ir keletas mokytojų.

Projektas įgyvendinamas 2018-2020 metais. Projektas finansuojamas iš Europos komisijos, Erasmus+ programos lėšomis. Programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą