Ketvirtadalis Amsterdamo restoranų įspėti dėl nešvaros

Nyderlandų maisto saugos tarnyba NVWA nuo 2015-ųjų lapkričio iki 2016-ųjų gruodžio mėnesio iš viso atrinko 129 restoranus, kuriuos ėmėsi atidžiai stebėti. Daugiau nei 30 iš jų yra įsikūrę Amsterdame. Šio stebėjimo imamasi, kai restoranas, per dviejų metų laikotarpį, gauna mažiausiai tris baudas už higienos standartų nesilaikymą ar aptiktą sugedusį maistą.

Šis restoranų sąrašas daugiausia sudarytas iš mažų restoranų, tačiau jame taip pat yra ir keletas gerai visiems žinomų pavadinimų. Pavyzdžiui, Amsterdame esantis „Jaime Oliver‘s Fifteen“ taip pat atsidūrė sąraše ir buvo uždarytas praėjusių metų pradžioje. Į sąrašą pateko ir „Bar Spek on Admiraal de Ruijterweg“.

Dar viena dažnai pastebima tendencija – sąraše dažnai figūruoja rytietišką virtuvę siūlantys restoranai. Iš sąraše esančių 129 restoranų, kinų, indoneziečių, japonų ar tajų virtuvės maistą tiekė net 69 restoranai.

NVWA inspektoriai iš 129 restoranų net 62-juose nustatė per didelį kiekį kenksmingų bakterijų, tokių kaip salmonėlės ar E. coli. „Pusėje jų norma buvo viršyta net 50 kartų, įskaitant net ir pradėjusius pūti produktus. Jie negali būti valgomi“, teigė NVWA rezultatus studijavęs mikrobiologas Rijkeltas Beumeris.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, , ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą