Belgijoje per reidą prieš teroristus žuvo mažiausiai 2 žmonės

 

image

Belgijos rytuose esančiame Vervjė mieste aidėjo šūviai ir griaudėjo garsinės granatos. Ketvirtadienio vakarą policija vykdo antiteroristinę operaciją, per kurią žuvo mažiausiai trys žmonės. Teigiama, kad pareigūnai susirėmė su džihadistais. CNN analitikai svarstė, kad operacija gali būti susijusi su teroristais, kurie rėmė išpuolį prieš prancūzų žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją.

received_922312621115336.jpeg

„Operacija tebevyksta“, – agentūrai AFP sakė miesto merijos atstovas. Tačiau daugiau detalių nepateikė. Kitas neįvardintas pareigūnas pažymėjo, kad operacija „susijusi su džihadistais“.

Apie tris žuvusius asmenis pranešė Belgijos visuomeninis transliuotojas RTBF, bet patvirtinimo iš kitų šaltinių kol kas negauta. Skirtingais duomenimis, aukų gali būti dvi arba trys.

CNN terorizmo analitikas Paulas Cruickshankas sakė, kad mato „labai stiprų ryšį tarp įvykių Belgijoje ir Paryžiuje“. Tačiau pabrėžė, kad kol kas per anksti eiti prie išvadų.

Portale „YouTube“ buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota Belgijos policijos antiteroristinė operacija. Filmuotoje medžiagoje girdimi šūviai, o iš name, kurį šturmavo pareigūnai, matosi liepsnos. Komentuodamas šitą įrašą, CNN terorizmo analitikas P.Cruickshankas teigė, kad vaizdai ir garsai primena gerai ginkluotų antiteroristinių dalinių šturmą. Analitikai spėjo, kad per operaciją buvo naudojami lengvieji ginklai ir garsinės granatos.

15min logo

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą