Skaitytojų reakcija į šauktinių sąrašo paskelbimą: vieniems pareiga, kitiems nelaimė

lietuvos kariai pries civilius 2

Trečiadienį paskelbtas šauktinių sąrašas sukėlė audringą reakciją. Tuo metu, kai vieni sakė esantys pasiryžę atlikti pareigą tėvynei, kiti apeliavo į tai, kad dėl karinės parengties turės aukoti darbą, mokslus. Pateikiame kelias skaitytojų atsiųstas nuomones.

Vytautas iš Kauno:

„Šiuo metu studijuoju Nyderlanduose, esu naujai iškeptas paskutinio kurso studentas tarptautinio verslo ir vadybos srityje. Neslėpsiu, mano studijos kiek užsitęsė, nes kurį laiką negalėjau rasti tinkamos įmonės, kurioje galėčiau atlikti baigiamąją praktiką ir apie kurią galėčiau parašyti baigiamąjį darbą, kuris reprezentuotų mano visų metų indėlį.

Tačiau viskas pasikeitė daug žadančia linkme. Maždaug prieš mėnesį gavau pasiūlymą atlikti praktiką puikiai žinomoje tarptautinėje bendrovėje. Tiesa, mano džiaugsmas neilgai truko. Šiandien mano svajonės buvo palaidotos. Gavau džiaugsmingą numeriuką šauktinių sąraše. Pagal universiteto taisykles, akademinių atostogų imti negaliu. Vienintelė išeitis – nutraukti studijas.

Galima pagalvoti, kad išvykau ir niekas nieko nebežino apie mane gimtinėje, tačiau tai netiesa. Kasmet grįžtu susitvarkyti dokumentų, informuoti apie savo padėtį. Tad ar galima daryti prielaidą, kad mano gimtinei tiesiog nusispjauti, kiek aš praradau gavęs šaukimą. O praradau nei daug, nei mažai: 5 metus mokslo ir apie 10 000 eurų vien už mokslą. Pragyvenimo net neskaičiuoju. Jei atvirai, bijau skaičiuoti.

O kur tie jauni perspektyvūs vaikinai, vos baigę mokyklą?

Peržvelgiau visą sąrašą. Užkliuvo gimimo datos – dauguma jau baigę studijas vyriokai, veikiausiai su darbais ir gal net šeimomis. O kur tie jauni perspektyvūs vaikinai, vos baigę mokyklą? Ne, jų niekas nekviečia. Juk taip būtų nelinksma. Kam kviesti jaunus, kai daug linksmiau sugriauti kažkam gyvenimus. Taip… Tradicinis lietuvių ypatumas.“

Šauktiniais tapo ir ne vienas žinomas futbolininkas. Nyderlanduose rungtyniaujantis Vytautas Andriuškevičius

15min logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą