Tulpės Nyderlanduose: įdomūs faktai

Kai pagalvojate apie Nyderlandus, koks pirmiausia dalykas ateina į galvą? Na, nepaisant „žolės“ parduotuvėlių ir raudonųjų žibintų kvartalo. Taip, tai – tulpės! Šiame straipsnyje pateikiami įdomūs faktai apie šias įstabaus grožio gėles.

1. Dryžuotos tulpės, labai populiarios XVII a., gavo savo spalvas užsikrėtusios virusu. Virusas, atrastas 1931-aisiais, yra pernešamas amarų. Šiais laikais įvairiaspalvės tulpės yra veisiamos dirbtinai.

2. Olandų princesė Margrieta gimė 1943-aisias Kadanoje, Otavos miesto ligoninėje, kai karališkoji šeima ten išskrido bėgdama nuo karo Europoje. Gimdymo palata, kurioje princesė gimė, turėjo būti paskelbta tarptautine teritorija, kad mergaitė iš mamos, princesės Julianos, paveldėtų olandišką pilietybę. Kiekvienais metais kaip dėkingumo ženklą karališkoji šeima išsiunčia 10 000 tulpių į Otavą, tulpių festivalį.

3. Nuo 1986-ųjų Nyderlandai per kiekvienas Velykas siunčia gėlių į Šventojo Petro baziliką. Tai – tradicija, pradėta po to, kai popiežius Jonas Paulius II apsilankė šalyje 1985-aisiais. Nuo tada Vatikanas nusprendė, kad Nyderlandai bus atsakingi už velykinių gėlių ekspoziciją.

4. XVII a., kai buvo pasklidusi tulpių manija, buvo sakoma, kad tulpės kainuoja 10 kartų daugiau nei vidutinis darbo žmogaus atlyginimas Nyderlanduose. Taigi tulpės buvo vertingesnės už nemažai namų.

5. Nyderlandai – šalis, daugiausiai pasaulyje parduodanti tulpių. Kasmet eksportuojama apie 3 milijardai gėlių.

6. Tulpių vainiklapiai valgomi! Per olandų badą 1944-aisiais, Antrojo pasaulinio karo metu, žmonėms dažnai teko valgyti cukrinius runkelius ir tulpes.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą