Rusijos „troliams“ nesiseka atkartoti „Trumpo“ istorijos Nyderlandų viešojoje erdvėje

Rusų kilmės profesionalūs „troliai“ išsiuntė daugiau nei 900 žinučių „Twitteryje“ olandų kalba per pastaruosius dvejus metus, bet šios žinutės neturėjo beveik jokio poveikio viešoms diskusijoms, remiantis NRC tyrimu.

Remiantis laikraščiu, buvo išanalizuota daugiau nei 200 000 žinučių „twitteryje“, išsiųstų iš Interneto tyrimų agentūros (Internet Research Agency) Sankt Peterburge. Sakoma, kad ši „trolių įmonė“ paveikė balsavimą dėl Breksito Jungtinėje Karalystėje ir prezidento rinkimų baigtį JAV, kai prezidentu išrinktas Donaldas Trumpas.

Nyderlanduose „trolių“ paskyros daugiausia buvo aktyvios bandant įplieksti diskusijas apie islamą ir imigraciją. Po teroristų atakos Briuselio oro uoste, įvykdytos 2006-aisiais islamistų, „Twitteris“ mirgėjo nuo olandiškų žinučių su tokiais angliškais „hashtagais“ , kaip #IslamIsTheProblem (islamas yra problema) ir #IslamKills (islamas žudo).

Iš šešių paskyrų per kelias valandas buvo išsiųsta identiška žinutė „Pfff dit vindt ik verschrikkelijk“, kurioje pasitaikė ta pati gramatinė klaida (vadinamasis „dt-fout“ veiksmažodžio formoje).

„Trolių“ paskyros fokusavosi į Nyderlandus daugiausiai pasidalinant tokių abejotinas idėjas skleidžiančių žmonių komentarais, kaip žurnalisto Wierdo Duko ir konspiracijos teorijas skleidžiančio Joosto Niemöllerio. Vienoje paskyroje, pavadintoje @Ten_gop, per keturis mėnesius buvo pasidalinta 32-iem PVV politinės partijos lyderio Geerto Wilderso žinutėmis.

Ironiška, bet didesnio pasisekimo Nyderlanduose sulaukė tos netikros paskyros, kuriose buvo rašyta angliškai. Daugiau nei 6000 olandų „trolių“ pasidalino 30 000 žinučių anglų kalba su išviso 9,5 mln. sekėjų.

Netikri sekėjai

Kai kurie olandų politikai pastebėjo, kad jų sekėjų skaičius pasikeitė, kai „Twitteris“ pašalino milijonus netikrų paskyrų iš sistemos.

Geertas Wildersas prarado apie 15 procentų iš beveik milijono sekėjų. Dviejų „Denk“ partijos narių, Tunahano Kuzu ir Farido Azarkano, sekėjų skaičius sumažėjo atitinkamai 34 procentais ir 39 procentais.

„Twitteris“ teigė, kad iš viso maždaug 6 % paskyrų buvo pašalintos, siekiant padaryti svetainę patikimesnę.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą