Teroro grėsmė Amsterdame: evakuotas schipolio oro uostas

schipol-airport-507680

Dešimtys ginkluotų karo policininkų anksti trečiadienį užplūdo Schipholio oro uostą Amsterdame ir per keturias valandas trukusią saugumo operaciją suėmė vieną vyrą.

Žmonės buvo evakuoti iš dalies oro uosto, kuris yra vienas judriausių pasaulyje, kai vėlai vakare buvo paskelbtas pavojus, praėjus lygiai trim savaitėms po kovo 22-osios atakų Briuselyje, nusinešusių 32 žmonių gyvybes.

„Oro uostas paskelbtas vėl saugiu“, – žurnalistams sakė karo policijos atstovas Alfredas Ellwangeris (Alfredas Elvangeris).

Naujienų agentūros AFP žurnalistai sakė matę kaukėtus olandų karo policijos specialiųjų pajėgų pareigūnus, ginkluotus pistoletais kulkosvaidžiais, patruliuojančius oro uosto pagrindinėje aikštėje. Susirūpinę keleiviai juos stebėjo, atskirti saugumo juostos.

schipol-airport-507680 afp_9l4v3

Dalis oro uosto buvo uždaryta ir apsupta policijos, o virš terminalo skraidė sraigtasparnis, bet pavojus buvo atšauktas 1 val. 30 min. vietos (2 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Kol kas neaišku, kodėl buvo paskelbtas pavojus ir kas buvo areštuotas, bet A.Ellwangeris sakė, kad išminuotojų komanda nerado jokių pavojingų daiktų, apieškojusi suimtojo bagažą.

Aliarmas buvo paskelbtas, kai policijai telefonu buvo pranešta apie „įtartiną padėtį“ antradienį apie 21 val. 30 min. (22 val. 30 min.) nurodė atstovas.

Jis negalėjo pateikti daugiau detalių apie suimtą vyrą, sakydamas, kad daugiau informacijos bus paskelbta vėliau trečiadienį.

Skrydžių režimas nesutriko, o traukiniai toliau važinėjo į metropoliteno stotį, jungiančią šį didžiulį susisiekimo centrą su likusia Nyderlandų dalimi.

„Mums niekas nesako, kas dedasi. Mano automobilis yra stovėjimo aikštelėje, o aš negaliu išvykti. Sergu cukralige; man reikalingas insulinas“, – sakė 72 metų olandas, nesutikęs atskleisti savo vardo.

Schipholio oro uostas, esantis už maždaug 16 km į pietvakarius nuo Amsterdamo centro, yra vienas judriausių susisiekimo centrų Europoje – per metus jis aptarnauja apie 50 mln. keleivių.

„Visos teritorijos vėl prieinamos. Rytoj skrydžiai vyks kaip įprasta. Ačiū visiems už kantrybę ir supratimą šį vakarą“, – oro uostas trečiadienį paryčiais paskelbė savo oficialioje „Twitter“ paskyroje.

 

 

BNS

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą