Nyderlandai gedi MH17 katastrofos aukų, siekia nubausti kaltuosius Skaitykite daugiau: Nyderlandai gedi MH17 katastrofos aukų, siekia nubausti kaltuosius

nyderlandu veliava

Nyderlanduose penktadienį vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo, žuvusiųjų šeimoms minint prieš metus įvykdytą MH17 reiso lainerio numušimą virš Rytų Ukrainos, o šalies prokurorai toliau dės pastangas, kad kaltieji būtų išaiškinti ir nuteisti.

Numatoma, kad apie 2 tūkst. gedinčių aukų artimųjų susirinks į privačią ceremoniją Nyderlandų vidurio regione, kurioje taip pat dalyvaus premjeras Markas Rutte (Markas Rutė) ir kiti aukšto rango pareigūnai, sakė organizatoriai.

Žuvusiųjų per oro bendrovės „Malaysia Airlines“ katastrofą praeitų metų liepos 17 dieną artimieji tebėra prislėgti sielvarto, bet dabar didžiausias dėmesys skiriamas pastangoms surasti ir nuteisti kaltuosius dėl šios tragedijos.

Visi 298 keleiviai ir įgulos nariai, daugiausiai Nyderlandų piliečiai, žuvo, kai lėktuvas „Boeing 777“, skridęs įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, buvo numuštas virš regiono, kuriame praeitą vasarą vyko įnirtingos kautynes tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų.

Kijevas ir Vakarų šalys kaltina separatistus, sakydami, jog labiausiai tikėtina, kad jie numušė tą lėktuvą raketa „žemė–oras“, gauta iš Rusijos.

Tačiau Maskva neigia esanti kaip nors susijusi su ta katastrofa ir kelia prielaidą, jo lėktuvą numušusi Ukrainos kariuomenė.

„Didžiausias klausimas išlieka tas pats – kas atsakingas?“ – naujienų agentūrai AFP sakė MH17 aviakatastrofos fondo, įkurto atstovauti žuvusiųjų artimiesiems, pirmininkas Dennisas Schoutenas (Denisas Schutenas).

Nyderlandams buvo patikėta vadovauti aukų palaikų surinkimui ir katastrofos priežasčių tyrimui, taip pat tikėtinų kaltininkų paieškai ir teisiniam persekiojimui.

Visų aukų, išskyrus du keleivius olandus, palaikai buvo rasti ir atpažinti.

Olandijos saugumo taryba (OVV) tikisi spalio pirmąją savaitę paskelbti nekantriai laukiamą galutinę ataskaitą dėl katastrofos priežasčių.

Tačiau OVV atstovė Sara Vernooij (Sara Vernoi) pabrėžė, kad tame dokumente bus įvardyta tik katastrofos priežastis, o ne numanomi kaltininkai.

Malaizija, Nyderlandai ir kitos šalys siūlė įkurti Jungtinių Tautų palaikomą tarptautinį tribunolą, bet Rusija, turinti veto teisę JT Saugumo Taryboje, tam priešinasi.

Pasak D. Schouteno, aukų artimieji kantriai laukia tyrimų rezultatų.

„Norime užtikrinti, kad tai būtų atlikta tinkamai ir pačiu geriausiu būdu, – sakė jis. – Tačiau viena aišku: kad ir kas tai padarė, jie turi būti susekti ir nubausti. Teisingumas turi būti įvykdytas.“

BNS

 

 

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą