Lietuvoje to dar nebuvo: liepą pakvies pasivaikščioti palei medžių viršūnes

anyksciu takas

 

Anykščiuose baigiamas statyti unikalus turistinis objektas – medžių lajų takas. Juo pakilus bus galima apžvelgti Anykščių šilelį ir jo apylinkes.

„Mes tik ką atvažiavom. Laukiam, kol bus pastatytas, niekur neisim iš čia“, – juokavo LRT žurnalistų netoli dar neatidaryto tako sutikti lankytojai.

Dėl sudėtingos statinio konstrukcijos tako atidarymas šiek tiek vėluoja. Regioninio parko direktoriaus skaičiavimais, konstrukcijoms sunaudota beveik keturi šimtai tonų geležies ir pusantro tūkstančio tonų betono. Takas per medžių lajas vingiuoja dvidešimt dviejų metrų aukštyje.

„Lietuvoje tokio kito nėra, pirmas toks objektas Rytų Europoje. Ir ypatingas jis tuo, kas jis atskleidžia mūsų krašto grožį, traukia lankytojus, skatina ilgiau pabūti miške, supažinti su Anykščių šileliu“, – sakė Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka.

Turistai galės užkopti ir į trisdešimt šešių metrų aukščio apžvalgos bokštą, prilygstantį dvylikaaukščiui pastatui, neįgaliuosius į jį kels liftas.

Tako statybai išleista daugiau nei pustrečio milijono eurų Europos Sąjungos fondų ir savivaldybės lėšų. Kasmet po 20-30 tūkst. eurų reikės ir takui išlaikyti, todėl prašoma valdžios institucijų leisti pardavinėti bilietus.

„Jeigu neleis mums išsilaikyti iš šito tako, iš įnašų, iš bilietų, tada reikės ieškoti naujų investicijų, naujų šaltinių investavimo, didesnę dalį turės dengti savivaldybė“, – svarsto K. Šerepka.

Per sezoną Anykščių šilelį aplanko apie 16 tūkstančių turistų, manoma, kad medžių lajų takas jų pritrauks dvigubai daugiau.

Planuojama, kad šiuo taku turistai galės pasivaikščioti jau liepos viduryje.

 

lrt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą