Į Lietuvą atvykę vokiečiai buvo sunerimę dėl saugumo šalyje, tačiau išvyko maloniai nustebinti

vasara-trakuose-53d9091857bb0

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vasara Trakuose

 

Praėjusią savaitę į Lietuvą atvykę švęsti draugų vestuvių Gerti ir Udo Wagneriai iš Vokietijos apie Lietuvą buvo girdėję tik iš draugų pasakojimų. Atvykę į Lietuvą vokiečiai tikėjosi smagiai atšvęsti vestuves, pamatyti daug žalumos, gražų Vilniaus senamiestį, paragauti cepelinų. Tačiau kartu svečiai turėjo ir baimių dėl saugumo šalyje, nes Vokietijos žiniasklaidoje pasirodantys straipsniai apie Rytų Europą dažnai aprašo kriminalus, kur kas mažiau informacijos teigiamai pristatančios regioną. Tačiau smagiai šventusius vestuves svečius nuliūdino nemalonus incidentas.

Atvykę į Trakus pasiplaukioti jachtomis ir aplankyti pilies vokiečiai prarado fotoaparatą. Susižavėję vieta svečiai, tiesiog užsimiršo ir kelioms minutėms paliko fotoaparatą ant suolelio. Grįžę jo jau neberado.

Ketino ieškoti lombarduose

Pasak Gerti ir Udo, liūdniausia buvo ne dėl fotoaparato, o dėl jame buvusių nuotraukų. Likę vestuvių svečiai abejojo, kad yra bent menkiausia galimybė rasti fotoaparatą, nors svečiai ir bandė fotoaparato ieškoti informacijos centre, tačiau vėlyvą vakarą jis jau buvo uždarytas.

Didžiulis turistų srautas tą dieną buvęs Trakuose taip pat nesuteikė vilties surasti fotoaparatą. Kartu buvę lietuviai pasiūlė fotoaparato pagal modelį paieškoti pardavimų portaluose, nes tikėtina, kad jį turintys žmonės bandys parduoti. Tai buvo vienintelė viltis atgauti nuotraukas su įspūdžiais ir viešnagės Lietuvoje.

Internete pamatė vestuvių fotografė

Tačiau vokiečiams grįžus į Vilnių, vėlyvą naktį įvykiai pasisuko netikėta linkme.

Su jaunaisiais, į kurių vestuves buvo atvykę Gerti ir Udo, susisiekė vestuvių fotografė, kuri viename „Facebook“ forumų pamatė savo fotografuotų vestuvių nuotrauką ir tai, kad ieškomas fotoaparato savininkas dalyvavęs vestuvėse.

Žmonės, kurie atpažino jaunuosius, pradėjo rašyti jauniesiems, kad ieškomas jų vestuvių svečias.

Taip pat ir kiti žmonės, kurie atpažino jaunuosius, pradėjo rašyti jauniesiems, kad ieškomas jų vestuvių svečias. Sužinoję apie rastą fotoaparatą ir jo savininkų paieškas „Facebook“, vokiečiai tikina susigraudinę.

Viltis rasti fotoaparatą buvo tokia menka, jie patys negalėjo patikėti. Ir viskas įvyko labai greitai, praėjus vos 5–6 valandoms po fotoaparato dingimo.

Daugiau kaip 200 žmonių feisbuke buvo įsitraukę į savininkų paieškas, jie komentavo, dalinosi naujiena savo profiliuose, aktyviai ieškojo tų, kurių vestuvės buvo švenčiamos. Identifikavo vietą pagal nuotraukas, kur jos vyko, kad fotoaparato savininkai greičiau atsirastų.

Kaip tik ketino vykti į Klaipėdą

Pasirodo, jog kirpėja dirbanti Irina is Klaipėdos,  tą vakarą prie Trakų pilies rado ant suolelio padėtą fotoaparatą ir dar tą patį vakarą grįžusi namo nepagailėjo jėgų ir laiko pasidalinti vestuvių nuotrauka Klaipėdos feisbuko supermamų klubo forume. Iš čia informacija pasiekė „Facebook“ fotografų forumą.

Visi svečiai, kaip ir Udo bei Gerti Wagner,  vestuvių proga pirmą kartą lankėsi Lietuvoje. Ne vienas jų atvyko su abejonėmis dėl saugumo šalyje.

Netikėtas atsitiktinumas, kad vokiečiai buvo suplanavę pakeliauti po Lietuvą ir aplankyti Klaipėdą bei Kuršių neriją. Jau žinodami, kad fotoaparatas jų laukia Klaipėdoje, Wagner šeima leidosi į kelionę.

Ši kelionė per Lietuvą jiems įgavo dar didesnę prasmę, nes jie galėjo asmeniškai padėkoti Irinai, kuri rado fotoaparatą, už jos sąžiningumą ir gerumą. Sujaudinta vokiečių dėmesio buvo ir Irina, kuriai atrodė, jog ji tiesiog pasielgė teisingai.

Visi svečiai, kaip ir Udo bei Gerti Wagner, vestuvių proga pirmą kartą lankėsi Lietuvoje. Ne vienas jų atvyko su abejonėmis dėl saugumo šalyje. Po šio įvykio visi, ypač Wagner šeima, liko sužavėti ne tik Lietuvos grožiu, bet ir jos žmonių svetingumu bei sąžiningumu.

15min logo

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą