Kaip sumažinti stresą vasarą?

summer : vasara

Nors vasaros sezonas reiškia, kad kone kiekvienas jūsų savaitgalis greičiausiai jau yra suplanuotas su šeima ar draugais, negalima pamiršti ir apie ramybę ir poilsį. O kurgi geriau atsipalaiduoti, jei ne gamtoje? Pateikiame kelis patarimus, kaip geriausiai atsikvėpti per išvykas ir atostogas.

Suvalgykite gabalėlį arbūzo. 2014 m. Floridos valstijos universitetas išsiaiškino, jog užkandžiavimas arbūzu gali padėti sumažinti kraujospūdį antsvorio turintiems asmenims. Arbūzai taip pat turi likopeno, kurio nauda mažinant stresą yra įrodyta mokslo.

Pasivaikščiokite parke. Vos pusvalandžio pasivaikščiojimas parke gali padėti nurimti mintims. Neseniai Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad pasivaikščiojimai žaliose erdvėse smegenims turi raminamo poveikio, panašaus į meditacijos. Judėjimas taip pat gerina nuotaiką ir bendrą savijautą, sumažinant stresą ir prislėgtumą.

Išbandykite jogą lauke. Joga gali būti labai veiksminga streso mažinimui, o šią praktiką galite dar labiau patobulinti, atlikdami pratimus lauke. Ramų rytą pasiimkite savo kilimėlį į parką, arba susirasite pamokas netoliese esančiame parke.

Pavedžiokite šunį. Be to, kad pasivaikščioję gamtoje lengviau atsipalaiduosite, laiko leidimas su augintiniu taip pat gali padėti sumažinti nerimą ir nuraminti mintis. 2002-ųjų Bafalo universiteto Niujorke tyrimas parodė, kad sudėtingų užduočių atlikimas kelia mažiau streso, kai šalia yra jūsų augintinis.

„Nors ta mintis, kad augintinis gali tapti socialiniu ramsčiu, kai kam gali pasirodyti keistoka, mūsų tyrimo dalyvių atsakas į stresą bei jų apibūdinimai, ką augintiniai reiškia jų gyvenimuose, mums rodo, jog socialinė parama iš tiesų gali peršokti rūšis“, – „Psichosomatinės medicinos“ žurnale rašė tyrimo vadovė Karen Allen.

Patyrinėkite naują dviračių taką. Dviračio mynimas yra naudingas tiek kūnui, tiek sielai, ypatingai saulėtą dieną. Tokia fizinė veikla didina pasitikėjimą savimi ir malšina simptomus, siejamus su lengva depresijos ir nerimo sutrikimo forma, jau nekalbant apie papildomą naudą nuotaikai paprasčiausiai būnant lauke.

Pamedituokite lauke. Meditacija mažina streso hormono kortizolio lygius, o laiko leidimas gamtoje taip pat gali sumažinti nerimą. Susiraskite ramią vietelę ir išbandykite „Garsų ir minčių“ meditacijos programą, parengtą Danny Penmano. Žinovo vedama meditacija gali padėti lengviau nuraminti mintis, perkeliant dėmesį į jus supančios aplinkos foninius garsus.

Leiskitės į trumpą kelionę. Kur kas išmintingiau investuoti į patirtį, o ne į materialinius objektus, kadangi įspūdžiai mus padaro laimingesniais. Kornelio universiteto psichologijos profesorius Thomas Gilovichius išsiaiškino, kad kai mes nusiperkame naują daiktą, juo džiaugiamės trumpą laiko tarpą, kadangi pernelyg greitai prie jų priprantame. Tuo tarpu naujos patirtys kur kas geriau reprezentuoja mūsų tikrąsias tapatybes nei asmeniniai daiktai. Taigi, kai kitą kartą norėsite įsigyti tą naująjį „Apple Watch“, verčiau apsvarstykite raminantį pasiplaukiojimą baidarėmis ar netgi šuolį su guma.

Išbandykite sodininkystę. Sodininkystė yra tam tikra meditacijos forma, kuri leidžia jums leisti laiką gamtoje, kartu atliekant raminančią veiklą. Vienas Nyderlandų mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad darbas sode gali sumažinti kortizolio lygius ir pagerinti nuotaiką tiems žmonėms, kurie ką tik buvo atlikę stresą keliančią užduotį. Net 30 min. skaitymo savo malonumui neturėjo tokios didelės stresą mažinančios naudos, praneša Health.com.

Nerkite į vandenį. Kaip ir su dviračiu, taip ir su plaukimu yra siejama didelė emocinė nauda, kadangi šis sportas leidžia išsiskirti endorfinams. Plaukimas gali tiesiogiai sumažinti nerimą ir depresiją, teigia sporto psichologė Aimee C. Kimball. Su smėliu ir bangomis taip pat siejama tam tikra nauda – paplūdimio aplinka apskritai daro žmones laimingesniais. Daugeliui žmonių bangų mūša asocijuojasi su ramybe ir netgi gali padėti pasiekti meditacinę būseną, teigia Philippe‘as Goldinas, Stanfordo universiteto neuromokslininkas. Kelionė į paplūdimį taip pat turi didelės naudos jūsų kūnui, įskaitant tai, kad smėlis kuo puikiausiai nušveičia jūsų pėdas.

Šaltinis: aidas.us

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą