Top 10 priežasčių, kodėl turėtumėte studijuoti Nyderlanduose

Palikote viską už savęs – draugus, šeimą, (tikriausiai) gyvenimo meilę, ir štai, jūs – Schipholyje su stroopwafel rankoje, didžiausiais vadovėliais kuprinėje, pasiruošę studijuoti Nyderlanduose. Tai – neįtikėtinai patraukli šalis tarptautiniams studentams ir šimtai jų čia atvyksta kasmet studijuoti. Todėl ir turėtumėte studijuoti Nyderlanduose. Mokslo kokybė – viena geriausių pasaulyje, universitetai siūlo įvairių angliškų programų ir čia – mokslo kainos labai prieinamos, palyginus su Jungtine Karalyste ar JAV.

Remiantis tyrimais, vis daugiau užsieniečių atvyksta į Nyderlandus studijuoti ir skaičiai nesikeis greitu metu. Iš viso studijuoja 120 tūkst. užsieniečių iš 162 šalių, remiantis Nuffic, olandų mokslo tarptautinimo organizacijos, tyrimu. Akivaizdu, kad Nyderlandai – populiarūs tarp tarptautinių studentų, ir štai – 10 priežasčių, kodėl.

1. Daug programų anglų kalba.

Nyderlanduose – labai didelė programų anglų kalba įvairovė. Beveik kiekvienas universitetas turi olandiškų programų versijas anglų kalba. Dėstytojai beveik visada – dvikalbiai ir gali nesunkiai susikalbėti su angliškai mokančiais studentais. Taip pat daugiau nei 70 % olandų populiacijos šneka angliškai ir tai leidžia tarptautiniams studentams jaustis lyg namie. Yra labai daug programų, iš kurių galima rinktis, ir komunikacija su bendraklasiais ir mokytojais – ne problema.

2. Nebrangios kokybiškos programos su kokybišku dėstymu.

Studijų programos Nyderlanduose aukštai vertinamos tarptautiškai. Taip pat mokslų, apgyvendinimo ir pragyvenimo kainos yra žymiai mažesnės nei daugelyje kitų Europos šalių. Palyginios su tokiomis šalimis kaip Jungtinė Karalystė ar JAV, studijų kainos Nyderlanduose yra labai mažos. Pavyzdžiui, vidutiniškai studijų mokestis Nyderlanduose yra apie 2000 Eu europiečiams ir mažiau nei 7000 Eu atvykusiems iš kitur (neskaitant maisto ir būsto kainų), o mokestis Amerikoje už mokslą yra nuo 26 000 iki 50 000 per metus.

3. Unikalus būdas dėstyti ir mokyti.

Būdai, kaip olandai dėsto, skiriasi nuo kitų šalių. Skatinama dėstyti interaktyviai, ir studentai mokomi ne tik mąstyti patys, bet ir dirbti grupėse. Čia galite išvystyti tokių gebėjimų, kaip analizės, praktinių problemų sprendimo, darbo komandoje ir kūrybinio mąstymo. Studijuojant Nyderlanduose galima išmokti, kaip susidaryti savo nuomonę. Taip pat į studentus ir dėstytojus žiūrima kaip į lygius, studentai skatinami bendrauti su dėstytojais, vystyti diskusijas ir užduoti klausimus. Daug studentų tai – malonus būdas mokytis. Tai padaro studijas Nyderlanduose unikalias ir, kaip tarptautiniam studentui, jums tai tikrai patiks.

4. Plačių pažiūrų šalis, mielai priimanti tarptautinius studentus.

Ko gero, tai ne pirmas kartais, kai skaitote, kokia plačių pažiūrų ir liberali šalis yra Nyderlandai. Žinoma, gyvename laiku, kai politinis klimatas gali keistis nuo to, koks buvo prieš kelerius metus, bet dauguma Nyderlandų miestų yra labai plačių pažiūrų ir pilni tarptautinių studentų, besimėgaujančių šalimi, daug besidominčių ir išmokstančių apie ją. Pavyzdžiui, Amsterdamas: šis miestas pilnas tiek turistų, tiek tarptautinių studentų, tiek žmonių iš įvairios aplinkos. Tai – plačių pažiūrų miestas, į kurį atvykęs bet kuris studentas, ko gero, įgys puikios patirties. Tarptautiniai studentai, atvykstantys į Nyderlandus, atkeliauja iš 190 skirtingų šalių.

5. Geras (pasaulinis) universitetų vertinimas.

2018-ųjų Pasaulinis universitetų reitingas parodė, kad universitetai Nyderlanduose – tarp geriausių pasaulyje. Tokie universitetai, kaip Vrije universitetas, Amsterdamo universitetas, Erasmus universitetas ir Delfto technologų universitetas yra tarp geriausiai vertinamų universitetų Europoje ir pasaulyje. Šiuose universitetuose yra vieni iš geriausių dėstytojų, čia sutiksite protingiausių studentų ir dirbsite su gerai finansuojama bei pažangia tyrimo įranga. Dėl to universitetai Nyderlanduose traukia dėmesį ir yra populiarūs tarp tarptautinių studentų. Jei atvyksite čia studijuoti, nesijaudinkite, – būsite gerose rankose.

6. Pasaulinis technologinių programų lyderis.

Nyderlandai užima 17-ą vietą kaip turinti vieną galingiausių ekonomikų pasaulyje. Vieni iš didžiausių šalies prekinių ženklų yra Heineken, KLM, Shell, ING, Philips ir Unilever. Beje, Nyderlandai – pasaulinis lyderis tokiose kryptyse, kaip žemės ūkis, vandens valdymas, užtvankų statymas, bankai ir finansai, menas ir dizainas, logistika ir t.t. Tarptautiniai studentai čia gali išmokti daugiau apie šias sritis negu kitose šalyse. Įsivaizduokite, kaip nuostabu studijuoti vandens valdymą arba užtvankų statymą šalyje, kurios trečdalis yra žemiau jūros lygio ir žemiausias taškas – 6,7 metrai žemiau jūros lygio, ir kuri nuolat kovoja prieš jūras su savo puikiomis užtvankomis.

7. Nyderlandai – žemėlapio centre.

Pažvelgę į Europos žemėlapį, pamatysite, kokią centrinę padėtį užima Nyderlandai. Taigi labai nesunku apsilankyti vakarėlyje ar paturistauti tokiose šalyse, kaip Belgija, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija, Rumunija, Jungtinė Karalystė, Ispanija, Portugalija, Italija ir t.t. Galite greitai nuskristi į kaimyninę šalį ir ten būti greičiau nei per 3 val. Taip pat galite vykti traukiniu ir būti Paryžiaus centre per mažiau nei 5 ar 6 val. Taigi, vieta ir transportas – labai patogūs, ir kaip studentas galite gauti nuolaidą kelionėms. Kas gali būti smagiau nei sunkūs mokslai nuo pirmadienio iki penktadienio, tada – skrydys į Ibizą penktadienio vakarą, kur susitikimai su draugais, šaunūs vakarėliai, o skrydis atgal – jau sekmadienio vakarą? Taip, tai – puiku!

8. Pigūs studentų būstai.

Nors susirasti būstą Nyderlanduose (ypač tokiuose perpildytuose miestuose kaip Amsterdamas) – sunki užduotis, studentų būstai Nyderlanduose labai pigūs. Pavyzdžiui, Amsterdame yra universiteto miestelių, kuriuose tikrai studentas gali rasti nebrangų būstą. Puiku tai, kad kartais įmanoma gauti pašalpą nuomai.

9. Studentų stipendijos.

Tai – viena iš geriausių dalių. Ko gero, ne vienas iš mūsų matė vaizdo įrašų apie amerikiečius studentus, kurie eina iš proto dėl paskolų. Kai kurie iš jų bijo, kad nesugebės išmokėti paskolų per visą gyvenimą. Kiti tokie prislėgti dėl paskolų, kad netgi pradedi vartoti narkotikus. Nyderlanduose – viskas kitaip. Studentai gali bandyti gauti stipendijas iš organizacijos DUO (Dienst Uitvoering Onderwijs). Kad galėtumėte pretenduoti, turite atitikti tam tikrus reikalavimus:

  • turite būti iš ES, Europos ekonominės erdvės ir / arba iš Šveicarijos;
  • turite rinktis dienines studijas;
  • turite būti jaunesni nei 30-ies;
  • legaliai gyventi Nyderlanduose bent 3 metus.

Jei atitinkate visus reikalavimus, galite pretenduoti į stipendiją. Tokiu būdu taip pat galite nemokamai keliauti Nyderlanduose ir, jei baigsite mokslus per 5 metus, nemokamas transportas jums bus dovanotas – tai yra neturėsite grąžinti pinigų. Kita vertus, jei nebaigsite mokslų 5 metus, jūsų paprašys grąžinti pinigus.

10. Amsterdamas – vienas iš geriausių studentų miestų pasaulyje.

Šis plačių pažiūrų miestas talpina daugiau nei 100 tūkst. studentų iš skirtingų pasaulio vietų. Amsterdamas žinomas dėl daug malonių studentų asociacijų ir visuomet atsiras viena tinkama jums. Taip pat čia galite rasti daug madingų, smagių restoranų ir kitų vietų. Nesvarbu, iš kur atvykote, visada Amsterdame jausitės lyg namuose. Taip pat čia yra daug gerų klubų, bibliotekų, draugiškų žmonių ir, žinoma, prestižinių universitetų, kad jūsų patirtis būtų neužmirštama.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą