Amsterdame uždrausta atidaryti naujas parduotuves, skirtas turistams

123rf.com

 

Turistų privilegijoms „ne“ miesto centre taria ne tik Barselona, bet ir Amsterdamas.

Kaip rašo portalas „Bild“, Amsterdamo valdžia nusprendė, jog daugiau naujų, turistams skirtų parduotuvių, miesto centre ir senamiestyje nebus atidaroma.

Kalbama ne tik apie suvenyrų parduotuves, bet ir dviračių nuomos punktus, bilietais prekiaujančias parduotuvėles, taip pat ledaines, greito maisto restoranus ar bistro.

Apsispręsti miesto valdžiai „padėjo“ nuolatiniai vietinių gyventojų skundai dėl didžiulių turistų srautų Amsterdamo senamiestyje, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Kaip ir barseloniečiai, Amsterdamo gyventojai sako pavargę nuo masinio turizmo ir, nepaisant jo atnešamos ekonominės naudos, pageidautų tam tikrų ribojimų. Į jų prašymus atsižvelgusi Amsterdamo savivalda nutarė, jog ribos turistams skirtų vietų (parduotuvių, maitinimo įstaigų ir pan.) skaičių. Pirmiausia – nebeleis kurti naujų.

Jau anksčiau Amsterdame priimtas sprendimas dėl naujų viešbučių steigimo. Jų savininkams pasiūlyta tokius objektus statyti ir kurti atokiau nuo centro, pavyzdžiui, kruizinių laivų terminalo prieigose. Taip pat Amsterdamo valdžia ėmėsi atidžiau prižiūrėti ir „Airbnb“ butus nuomojančius amsterdamiečius.

Šaltinis: 15min.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą