Amsterdame didžiausias studentų gyvenamųjų vietų trūkumas Nyderlanduose

Pasak LSVb nacionalinės studentų sąjungos tyrimo duomenų, Amsterdame didžiausias studentų gyvenamųjų vietų trūkumas visuose Nyderlanduose. Sąjunga apskaičiavo, kad šiuo metu Olandijos sostinėje studentų gyvenamųjų vietų yra net 12 tūkst. mažiau nei pačių studentų.

Didžiulį trūkumą iš dalies galima susieti su griežta privataus sektoriaus nuomos politika, dėl kurios studentams sunku rasti nuosavą būstą, kuris būtų nuomojamas Amsterdame.

Nežiūrint į šį didžiulį būsto stygių, Amsterdamo nuomos pasiūla nėra pačiose žemumose. LSVb Amsterdamui skyrė ketvirtąją vietą. „Miesto savivaldybė kreipia didžiulį dėmesį į studentų nuomos problemą“, teigė sąjunga.

Sąjunga taip pat išskyrė faktą, kad Amsterdamo miestas turi įsteigtą atskirą departamentą, kuris specializuojasi jaunimo ir studentų būsto aprūpinimo klausimu bei rengia įvairias kompanijas, susijusias su nuomininkų teisėmis ir saugumo mieste užtikrinimu.

Pasak LSVb, Delfto miestas turi geriausią būstų aprūpinimo politiką. Mieste studentams yra labai lengva išsinuomoti kambarius, nereikia jokių papildomų leidimų. Delfto mieste taip pat šiuo metu stengiamasi pertvarkyti senus biuro pastatus į nuomai tinkamus būstus. Be to, kuriami nauji projektai, kuriais siekiama, kad studentams būtų suteikiama galimybė apsigyventi kartu su senyvo amžiaus žmonėmis ar pabėgeliais.

Sąjungos reitingo antrojoje ir trečiojoje vietoje atsidūrė Leidenas ir Neimegenas, o Roterdamas, Mastrichtas ir Enschedė sąraše užėmė tris paskutines vietas.

 

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą