Amsterdamas – geriausia vieta pasaulinėms bendrovėms, po „Brexit“ paliekančioms Londoną

amsterdam-w702

Amsterdamo aukštas ekonomikos specialistas praneša, kad keletas tarptautinių kompanijų po JK sprendimo pasitraukti ir ES svarsto planus perkelti būstines Europoje iš Londono į Amsterdamą.

Kasja Ollongren, atsakinga už ekonomiką savivaldybių lygmenyje, dienraščiui  „Volkskrant“ sakė, kad daug Azijos bendrovių jau yra apsisprendusios persikelti į Nyderlandus.

„Šiuo metu jie nori perkelti didelę dalį savo verslo į Amsterdamą ir čia steigti bazę, skirtą Europos kontinentui,“ – sakė K. Ollongren. Ji taip pat užsiminė, kad „Brexit“ tik paskatino jų veiksmus. „Verslininkams labai nepatinka politinė nežinomybė.“

Konsultantas René Buck laikraščiui sakė, kad panašios mintys sklando ir Jungtinėse valstijose. „Bendrovės nori tartis. jos negali laukti dvejus metus, kol Europos sąjunga ir Jungtinė karalystė susitars dėl atsiskyrimo.“

Buck teigia, kad JAV bendrovės, turinčios bazes Europoje, Londone, svarsto galimybę keltis iš Britanijos sostinės, vienas iš aštuonių teigia, kad tai gali įvykti. Jis taip pat teigia, kad bendrovėms, nusprendusioms palikti Londoną, nedidelis atstumas iki Amsterdamo, sąlygos verslui bei infrastruktūra iškelia Amsterdamą tarp kitų konkurentų.

olandijoslietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą