Kainų skirtumai: Klaipėdoje – brangiau nei Amsterdame

A worker changes price tags before a shop opens in Vilnius

Netylančios kalbos apie tai, kad lietuviai už maisto produktus moka itin brangiai, paskatino atlikti nedidelį žurnalistinį tyrimą. Jo rezultatai, deja, nenudžiugino.

Žinia, didžioji dalis pirmąją 2015-ųjų dieną “Vakarų ekspreso” viename Klaipėdos prekybos centre kalbintų trumpam į tėvynę paviešėti grįžusių emigrantų tikino, kad įvedus Lietuvoje eurą labai aiškiai matyti, jog čia maisto produktų kainos nė kiek ne žemesnės nei svetur, o kai kurių – netgi didesnės. Esą baigėsi tie laikai, kai grįžę į tėvynę daugelis prisikraudavo pilną bagažinę ar krepšį maisto produktų, kad galėtų parsivežti į svečią šalį.

Tad “Vakarų ekspresas” paprašė Vokietijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje bei Nyderlanduose gyvenančių lietuvių nupirkti tokį pat maisto pirkinių krepšelį, kokį įsigijome ir Lietuvoje. Žinant, kaip skiriasi atlyginimai Vakarų Europoje ir tėvynėje – vaizdelis nekoks. Dar labiau glumino teiginiai, kad kainos ten per keletą metų kilo kone dvigubai, tad esą ir lietuvių laukia tas pats.

“Siaubas, kas jūsų laukia”, – vadovaudamiesi kitų šalių patirtimi nieko gero nežada svetur gyvenantys tėvynainiai.

kroviniu_pervezimas_straipsniai

Tačiau vieno iš prekybos tinklų užsakymu atliktas bei užvakar paviešintas tyrimas rodo, kad Lietuva yra trečia Europoje šalis pagal pigumą, lyginant populiariausių prekių kainas. Mažesnės jos esą tik Bulgarijoje ir Lenkijoje.

Mūsų parduotuvės – prabanga

Sausio viduryje kreipėmės į užsienyje gyvenančius draugus bei pažįstamus ir paprašėme nupirkti atsitiktine tvarka parinktus 5 maisto produktus: litrą pieno, pakelį sviesto, dešimt kiaušinių, pusę kepaliuko duonos bei pakelį makaronų.

Prašymas buvo vienas – prekes pirkti panašaus lygio prekybos centre ir rinktis vidutinio brangumo produktus – ne brangiausias, bet ir ne akcijines prekes. Taip pat paprašėme paminėti, kiek jų šalyje kainuoja degalai, puodelis kavos, bokalas alaus.

ve.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą