Amsterdamas stabdo alaus dviračius

Nuotrauka: REUTERS

 

Amsterdamas uždraudė alaus dviračius, nes daugybė žmonių skundėsi triukšmingais, girtais ir netvarką keliančiais turistais.

Tie dviračiai labai populiarūs tarp grupėmis švenčiančių turistų, ypač atkakusių į Amsterdamą bernvarakario. Tačiau pasigirsta vis daugiau balsų, jog tai yra vienas iš neigiamų masinio turizmo padarinių.

Alaus dviračiai yra ilgi vežimai, kuriuose aplink stalą įtaisytos dviračių sėdynės. Susėdę turistai mina pedalus ir rieda palei garsiuosius miesto kanalus gerdami alų.

Miesto taryba uždraudė nuomoti tokius dviračius. Sprendimas priimtas Amsterdamo apygardos teismui paskelbus, kad alaus dviračiai gali būti uždrausti miesto centre siekiant užkirsti kelią viešosios tvarkos pažeidimams.

Pernai apie 6000 gyventojų pasirašė peticiją, reikalaujančią, kad taryba uždraustų šią pramogą, nes tai – „siaubingas reiškinys“. „Mūsų miestas tapo milžinišku atrakcionų parku“, – sakė vienas gyventojas.

Kai kuriems turistams šie griozdiški riedantys stalai buvo geras būdas apžiūrėti miestą, suderinant alkoholį ir mynimą. Jie ypač populiarūs tarp švenčiančiųjų bernvakarius. Girti vyrukai laisto alų važinėdami siauromis gatvėmis istorinėje miesto širdyje. Tačiau gyventojams jie tapo „blogojo turizmo“ simboliais. Taryba neseniai paskelbė planus didinti mokesčius viešbučiams, kad sumažintų mažo biudžeto keliautojų skaičių.

Olandai garsėja dviračių kultūra, tačiau girti užsieniečiai, važinėjantys šiais vežimais, dažnai yra kliuvinys žmonėms, pasirinkusiems dviratį kaip praktišką ir naudingą kasdienio gyvenimą priemonę.

Ankstesnis Amsterdamo meras pritarė gyventojams ir uždraudė alaus dviračius. Tada juos nuomojantys operatoriai pasiskundė teismui sakydami, jog miestas „varžo žmonių laisvę“. Teisėjai atmetė mero draudimą kaip nepakankamai motyvuotą. Tačiau dabar aukštesnis Amsterdamo apygardos teismas draudimui pritarė, nusprendęs, kad „eismo trikdymas ir antisocialinis elgesys judriame miesto centre draudimą pateisina“.

 Viljama SUDIKIENĖ © Lietuvos žinios

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą