Amsterdamas – tarp top 5 dinamiškųjų miestų 2018-aisiais

Amsterdamui pavyko išsaugoti ketvirtą poziciją „Savills IM“ dinamiškųjų miestų indekse dar vieniems metams. Šis olandų miestas surinko 77 balus iš 100.

2018-ųjų dinamiškieji miestai

Šiais metais antrą kartą sudarytas dinamiškųjų miestų indeksas, kuris rodo miestų „pasirengimą ateičiai“. Indeksas atspindi duomenis, sudarytus iš 250 faktorių. Iš viso į indeksą patenka 130 Europos miestų: tai – sostinės ir miestai su mažiausiai 250 tūkst. gyventojų bei pozityvia augimo prognoze.

Galutiniam indeksui sudaryti kreiptas dėmesys į 60 faktorių iš 6 skirtingų kategorijų. Tokie faktoriai, kaip dabartinė infrastruktūra, ateities populiacija, valdymas ir išlaidos infrastruktūrai priklauso infrastruktūros kategorijai. Tarpusavio ryšių kategorijoje buvo svarbūs tokie faktoriai, kaip susisiekimas, važinėjimas, vietinis susisiekimas, transporto infrastruktūros gerinimas ir tarša.

Tokie faktoriai, kaip manevringumas, įvairovė, dalyvavimas ir perkamoji galia priklausė įtraukimo kategorija. Įkvėpimo kategorijai buvo svarbūs tokie faktoriai, kaip įsipareigojimai, parkai ir kavinės, meno sektorių stiprumas ir gyvenimo sąlygos.

Inovacijų kategorijai svarbūs tokie faktoriai kaip veiklų ištekliai ir patentai. Investavimo kategorija tyrė populiacijos augimą, turto, nuosavybės veiklą ir komercinio nekilnojamojo turto vertinimą. Žinoma, daug faktorių nustatyti reminiantis papildomomais kriterijais. Tie miestai, kurie visose kategorijose gavo nemažai balų, yra pagrindiniai miestai nekilnojamojo turto investuotojams.

Amsterdamas – topų viršūnėje

Šių metų dinamiškųjų miestų indekse Amsterdamas – ketvirtoje vietoje. Šis miestas ypač surinko daug balų įkvėpimo ir įtraukimo kategorijose. Susisiekimo, įkvėpimo, inovacijų ir investavimo kategorijose Amsterdamas pateko į top 10.

Miestas pelnosi iš biurių ir gyvenamųjų vietų paklausos, taip pat ir iš Zuido verslo rajono plėtimosi. Per artimiausius metus Zuidas turės 300 tūkst. kvadratinių metrų erdvės biurams, 400 tūkst. kvadratinių metrų paslaugoms ir 7 tūkst. kvadratinių metrų namams.

Ne vienintelis Amsterdamas užėmė gerą poziciją šiais metais – Eindhovenas ir Roterdamas labai pakilo nuo praeitų mietų. Abu miestai pakilo per 13 pozicijų, vienas pasiekė 35-ą, o kitas – 47-ą poziciją.

Haga šiais metais papuolė tarp top 50, pasiekusi iš viso 45-ą vietą (investavimo subkategorijoje – 4-ą vietą). Utrechtas ir Groningenas pateko į top 60 – vienas užėmė 55-ą, o kitas – 60-ą vietą.

Top 10 dinamiškųjų miestų

Londonas, Kembridžas ir Paryžius – topų viršūnėje. Visi šie miestai surinko 90 arba daugiau balų bent vienoje iš šešių kategorijų. Štai – top 10 dinamiškųjų miestų:

  1. Londonas
  2. Kembridžas
  3. Paryžius
  4. Amsterdamas
  5. Berlynas
  6. Dublinas
  7. Miunchenas
  8. Oksfordas
  9. Bazelis
  10. Stokholmas.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą