Amsterdamo oro uoste sulaikytas vienos stambiausių narkotikų grupuočių lyderis

Nyderlanduose policija pagal Australijoje išduotą orderį sulaikė vienos didžiausių pasaulio narkotikų grupuotės lyderį Tse Chi Lopą, pranešė BBC.

Tse Chi Lopas – Kinijoje gimęs Kanados pilietis laikomas grupuotės, kuri dominuoja Azijos 70 mlrd. dolerių (57 mlrd. eurų) vertės narkotikų rinkoje vadovu.

Į labiausiai ieškomų pasaulio bėglių sąrašą įtrauktas narkotikų baronas buvo sulaikytas Amsterdamo Schipolio oro uoste – jis bandė išskristi į Kanadą.

Australija sieks Tshe Chi Lopo ekstradicijos, kad jis galėtų būti teisiamas.

Australijos federalinė policija mano, kad narkotikų barono vadovaujama Kompanija, kuri kitaip dar vadinama Sam Gor sindikatu, yra atsakinga už maždaug 70 proc. į šalį patenkančių narkotikų.

56 metų grupuotės lyderis pagal nelegalaus verslo apimtis neretai lyginamas su Meksikos narkotikų baronu Joaquinu „El Chapo“ Guzmanu.

Teigiama, kad Australijos policija Tse Chi Lopą sekė daugiau kaip dešimtmetį.

„Reuters“, 2019-aisiais yra paskelbęs tyrimą apie Tse Chi Lopą, kuriame pavadino jį labiausiai ieškomu Azijos žmogumi. Tyrime buvo teigiama, kad vien iš metamfetamino sindikatas uždirbo daugiau kaip 17 mlrd. dolerių (13,9 mlrd. eurų).

Teisėsaugos duomenimis, narkotikų lordas gyveno tarp Makao, Honkongo ir Taivano.

Praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje jam yra tekę 9 metus praleisti kalėjime už prekybą narkotikais. Australijos žiniasklaida sulaikymą pavadino svarbiausiu per du dešimtmečius.

Šaltinis: 15min.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą